Autor Zpráva
ato3
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit s funkcí, kterou jsem si vytvořil


function vyhledavani(ipAdresa) {

var hlavicka = document.getElementsByTagName('head')[0];
var dataLoader = document.getElementById('scriptLoader');

if(dataLoader){
hlavicka.removeChild(dataLoader);
}
script = document.createElement('script');
script.id = 'scriptLoader';
script.src = 'ulozeni-hlasu-vyhledavace.php?ip=' + ipAdresa;
hlavicka.appendChild(script);
//alert(ipAdresa);
return false;
}

funkce mi nefunguje, když takto zakomentuji nebo vymažu alert, když tam alert je, tak funguje.. nevidíte někdo prosím chybu?
peta
Profil
ato3
neni stranka, nevime nic. Muzeme jen odhadovat.

- vytvaris neco pred vznikem tagu BODY
- co ti pise JS konzola?
- ktery prohlizec ti to zobrazuje oki a ktery uz ne?
- nekdo mi rikal, ze nazvy tagu proi create mam pouzivat velkymi pismeny kvuli IE ('SCRIPT'), ale to by snad nemelo mit vliv
- ktery doctype pouzivas?
- pouzivas tam jakousi IP, vis o tom, ze pro URL se pouziva nejake kodovani textu, nektere znaky jsou povolene, jine ne?
- take jsi nenapsal, co presne ti nefunguje a jak se to chova. Alert se chova tak, ze funguje uz jako na uplne strance. Proto razem nektere veci zacnou fungovat. Hlavne v IE. Mel jsem treba problem s praci s iframe. FF, O uplne v poho, ale v IE ani za svet nechtel prepisovat obsah. Dal jsem tam alerty, abych sledoval, co se deje a razem vse fungovalo. Nakonec jsem zjistil, ze IE nezaradil tag do stranky, ze to treba nejakou funkci vnutit nebo nastavit stranku na edit=on, tak jsem zvolil jiny zpusob.

... a takhle by se slo ptat do nekonecna. Napada mne tak 1000 duvodu
ato3
Profil
peta
Dobře, mě tyhle důvodny napadnout nemohly, protože JS fakt neovládám... Ptal jsem se jestli je funkce napsaná dobře.. to asi teda je a ovlivňuje to něco jiného.
jde mi o to, aby mi při kliknutí na nějaký prvek(onclick="vyhledavani()") JS aktivoval PHP dokument, který uloží do databáze IP, která na to klikla..

Použil jsem to na stránkách http://sablony.hyps.cz/ u formuláře pro vyhledávání, abych zjistil, jestli má pole pro vyhledávání smysl, zda ho někdo využívá.

<form action="http://jyxo.cz/search.php?" method="get">

<input type="hidden" value="on" name="stem" />
<input type="hidden" value="cz@sablony.hyps.cz" name="d" />

<input type="text" name="s" class="search" size="16"/>
<input class="odeslat" type="submit" value="OK" onclick="vyhledavani('ipAdresa - zjisti ji php');" /><br />
</form>

Dokázal bys teda ted prosím určit "diagnozu"?:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0