Autor Zpráva
Machi
Profil
Ahoj, získal jsem krásný design pro své portfolio a potřeboval bych do něj jednoduchou galerii projektů, která by dokázala nahrávat obrázky v reálném čase :)

Je to v podstatě jednoduché, přidám do nějaké složky obrázek o určitých rozměrech a nějakým způsobem k němu přidám popis (samozřejmě to můžu udělat skrz úpravu obrázku, ale popis přes nějaký admin by byl lepší). Takový obrázek se potom objeví na indexu v galerii a bude odkazovat na mnou zvolenou url (asi taky přes nějaký admin?). Když pak přidám další obrázek, chtěl bych, aby byl nastaven jako výchozí (tedy ten nejnovější) a šlo mezi těmito obrázky přepínat tlačíky po stranách. Pro názornost tady je obrázek, jak by to mělo vypadat:
http://img58.imageshack.us/img58/566/ajaxjh7.png

Je mně jasné, že asi nic, co by přesně vyhovovalo mým potřebám nenajdu, přesto, neexistuje nějaké podobné řešení? Případně nenajde se nějaký šikovný programátor který by to za slušnou cenu udělal? děkuji...
peta
Profil
Machi
"nenajde se nějaký šikovný programátor"
ano, nenajde :)
JS http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub26
JS ajax http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub16
PHP MySQL http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub13
- protoze JS ani JS ajax nemuzou pracovat se soubory, potrebujes PHP pripadne PHP/SQL, jestli chces obrazky a popisky nahravat nejakym administracnim rozhranim.
Priklad takoveho administracniho rozhrani
http://terezkaidrissek.wz.cz/album-edit.php
Kde to pak muzes napojit na SQL databazi, PHP a pridat JS ajax. Kazdopadne JS ajax bych napojoval az pri ukonceni prace, abys nezatezoval zbytecne i malymi prenosy server.
Machi
Profil
peta - díky, linky na tvém webu mně docela pomohly :) už jsem o krůček blíž k cíli...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0