Autor Zpráva
Paulí
Dobrý den,
prosím vás o radu.
Chtěl bych udělat v php, příkaz if ve kterém je :
if (a=1){document.write("ahoj");}
a to if by rágovalo na to jestli a=1 pořád (to znamená pokud je a 1 tak tam ten text je a pokud už není, aby ten text zmizel).
Potřebuji to proože chci využít funkce
<p onclick="hodnota()">hodnota</p>
<script>
function hodnota(){
a=1;
}
</script>
takže bych chtěl tedy později změnit tlačítkem hodnotu a aby na to rágoval příkaz if.
Děkuji moc.
S pozdravem Paulí.
djlj
if (a==1)
kybermonty
Profil *
v podmínce musíš použít dvě rovná se - tzn. if ( a == 1 ) ...
Paulí
jo promiňte ... to jsem sem zapoměl napsat ty dvě rovná se .... jinak já je v kodu mám ... podstatné je to že to nefunguje pořád to if
niCe
To ti v php těžko půjde, php dokončí výpis kódu, dá si nohy na stůl a relaxuje. Tohle za něj musí dělat kolega javascript přímo.

S JS moc neumím ale dal bych to "hodnota" do třeba odstavce <p id="jentakproradost" style="visibility:hidden">hodnota</p>

a upravil bych ten skript > if (a=1){document.getElementById("jentakproradost").style.visibility = "visible";}

Ale přiznám se, že s JS neumím, takže se snad nekecám a pomůže ti to. Jestli kecam, tak sorry.
Paulí
Tak to se musím omluvit podruhé ..... nahože jsem napsal v php a myslel jsem v javascriptu (taky proto jsem to napsal do této diskuse) ... ale jinak co píše niCe, tak to nechci , protože to pouze zakryje nebo odkryje ten nápis ... přitom ve skutečnosti kdyby tam nebyl nápis, ale třeba hudba , tak ta hudba hraje i když to není odkrytý ... proto bych potřeboval, pomocí tlačítka a´by se změnila hodnota a příkaz if by to zaregistoval a choval se podle toho a když by ta hodnota se rovnala jinak , aby to if taky zaregistroval a zase by to zmizelo ....
Paulí
jo ... už jsem si to vyřešil sám ..... děkuji moc všem co se podíleli na tomto foru .....
jo a ještě někdo by něvěděl, jak bych udělal, aby určité odkladní místo (třeba <p id="jentakproradost">hodnota</p>) pomaulu mizelo .... ztrácelo barvu až zmizelo úplně ... teda jestli by to šlo
temistokles
css vlastnosť opacity a explorerácka vlastnosť filter (konkrétne alpha). postupne ju budeš znižovať od 100% k 0% (opacity) a súčasne od 1 do 0 (pre filter alpha). to znižovanie spravíš javascriptom ;)
Paulí
eh ... nějak jsem tomu neporozuměl ... to je taky tím že nejsem slovák .... mohl by mě to někdo prosím vysvětlit ???
Paulí
...
Marešu
Profil *
Co to je rágovalo? Dneska ty lidi neuměj psát.
niCe
Marešu
Evidentně to má být "reagovalo"
peta
Paulí
"css vlastnosť opacity a explorerácka vlastnosť filter (konkrétne alpha). "
jaksatweb - css - opacity / filter
opacity = pruhlednost, resp. presne inverze pruhlednosti, viditelnost, protoze, kdyz das 100%, tak je to 100% obrazku nikoliv 100% pruhledne

"postupne ju budeš znižovať od 100% k 0% (opacity) a súčasne od 1 do 0 (pre filter alpha)."
jaksatweb - css - opacity / filter
1: 0 - 1 ... 0.00 - (0.50) - 1.00
%: 0 - 100% ... 0% - (50%) - 100%

to znižovanie spravíš javascriptom ;)
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub8
menu - opacity

NOVY DOTAZ, NOVE TEMA

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: