Autor Zpráva
one
Profil
zdravim, potřebuji poradit mám následující problém a potřebuji poradit jak to vyřešit přes dom, jelikož s ním budu pracovat poprvé, tak jestli by mě někdo nemohl napsat jak na to...
mám soubor hlavicka.php
menu.php
obsah ->který obsahuje input a po kliknutí na něj potřebuji, aby se buď obnovila celá hlavička a nebo jen proměnná kterou potřebuji, ale v sousední sekci mi bylo porazeno ať si hlavičku hodím do jedné proměnné a poté ji pomocí DOM změnim, ale já bych potřeboval poradit jak, kdyby byl někdo tak ochotný...
ah01
Profil
Když jsem ti radil v předchozím vlákně, měl jsem dojem, že jde o jasnou otázku, ale je mi čím dál víc nejasné co přesně potřebuješ. Mohl bys být trochu konkrétnější, prosím.
one
Profil
ah01
já už nevim, jak více to upřesnit :)
je možné, že se příspěvky liší, jelikož už jsem z toho celý na větvi :)
zkusim to zpřehlednit, takže:
HLAVICKA.php ->obsahuje proměnnou, kterou potřebuji po kliknutí na tlačítko obnovit, prostě načíst novou hodnotu, protože se po kliknutí na tlačítko změní...
obsah ->obsahuje výše zmíněné tlačítko, ALE po jeho kliknutí se rovněž objeví duležitý text, který potřebuji zanechat a tudíž nemůžu využít meta refresh nebo něco podobného, ale pouze zaktualizovat tu proměnnou v hlavičce

a ještě jednou bych chtěl podotknout na to, že by mě klidně stačílo, aby se zaktualizovala celá hlavička
ah01
Profil
Nezlob se na mě, ale tím jsi nic nového neřekl.
Ty máš tedy nějaká soubor, řekněme index.php, a do něj vložíš pomocí include soubory hlavicka.php a obsah.php (jinak si to nedovedu vysvětlit). Na té stránce je pak nějaké tlačítko, které něco dělá, co? Jak se změní proměnná v hlavicka.php? To je reakce na stisk tlačítka?

Zatím to chápu tak, že tobě se něco změní na serveru. To představuje nějaká proměnná, jejíž hodnotu potřebuješ dostat na stránku, která už je zobrazená u klienta. Na to je přesně ten článek, na který jsem tě odkazoval.

Řekněme, že si uděláš skript update.php, který bude vracet jen tu hodnotu co potřebuješ aktualizovat. Pak v hlavičce bude někde.
<div id="hodnota">Lorem Ipsum</div>

A v obsluze události toho tlačítka bude.
...

ajax("update.php", "hodnota");
...

viz jak je to popsané v tom článku.
one
Profil
ah01
no nic nového ani říct nejde, řekl jsem už vše, ale pochopil jsi to špatně...takže mám index.php a v něm includuju hlavicka.php a poté následuje obsah v tom indexu (je jedno jak si vyložíš co tam bude, pro příklad třeba registrace) no a každá registrace má pro dokončení tlačítko na které když se klikne se provedou nějaké podmínky, zda heslo není moc krátké apod. no a já po kliknutí na to tlačítko potřebuji obnovit tu proměnnou v souboru hlavicka.php

už víš?

to jak jsi mi to napsal, tak to mi právě nějak nejde, prostě se nic neobnoví...možná by bylo lehčí použít tu fce DOM, jenže nikdy jsem se sní ještě nesetkal, tak se právě ptám jak by to vypadalo...už bych to rád vyřešil :)
ah01
Profil
one
Tak mě napadá, potřebuješ ty vůbec komunikovat se server při té obnově?

Co tohle:
...

document.getElementById("hodnota") = "neco";
...
one
Profil
ah01
takhle mi to nefunguje... :/ stejný problém jako předtím, já už si myslím, že už to asi nevyřeším...
ještě se kdyžtak zkusím někde poptat, ale kdyby vás ještě něco napadlo tak sem s tím :)
ah01
Profil
one
„nefunguje“ je dost neurčitý pojem
Nejlepší bude, když dáš odkaz na stránky, nebo ukázku kódu. Takhle ti nejspíš už nikdo neporadí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0