Autor Zpráva
traava
Profil
mam stranku kde se k obrazku generuje div ktery ma display none pri kliknuti na obrazek se mi spravne rozbali DIV s informativnim textem, ale pokud jsou kolem jine obrazky "nakreslene" pozdeji je ten DIV pod nimi a tudiz informace o obrazku jsou spatne citelne

nemate nekdo neco na svych strankach? zatim jen zacinam tusit, ze budu muset to same vykreslit nocheinmal, ale jsete nevim zda to pujde znovu skryt
Zdeněk Košťál
Profil
Nevím, zda jsem správně pochopil, ale divu bych dal

position: relative; z-index: pokudbudepotreba;
traava
Profil
zdenku mam to asi takhle

cyklus od do bere souradnice a vykresluje obrazek ke kteremu prida ten div, ktery je display: none; a kdyz kliknu na obrazek objevi se ten div

pokud generuju obrazek s divem kteremu davam z-index vzdycky bude ten posledni s vetsim a ty vzdau pod nim
leda by slo tomu divu priradit na onclick z-index spolecne s tim zobrazenim visibility

zkusim se tim prechroustat a dam vedet jinak diky
peta
Profil
traava
viz zdenek.
1. odkaz na stranku?
aby bylo mozne zjistit, co mas a co nemas. Jinak koupim od tebe kristalovou kouli :)
2. Zdenek nahodou hada spravne, co popisujes je problem z-indexu.
Pokud obrazek posouvas, pak asi pouzivas position:absolute;
Pokud pouzivas position:absolute, zakonite musis pouzivat z-index.
Pokud ne, pak pozicujes chybne. (neco podobne s jinymi vecmi plati pro float).

Pokud se obrazek vykreli po zobrazeni tveho popisku, pak zakonite zostane stejny z-index jako vsechno ostatni (protoze nemas zadny, tak to takhle plati).
Ale pak samozrejme plati pravidlo LIFO, posledni se vykresluje pres vsechny ostatni.
Pokud zadas z-index tomu popisku, bude to oki. Nejlepe pak do body nebo prislusnneho nad nad bloku jeste zadej z-index mensi.

Mam pocit, ze je to napsane na
jakpsatweb.cz - css - position
jakpsatweb.cz - css - position - priklady
jakpsatweb.cz - css - priklady - position
doufam, protoze treba float je tam popsany chybne...
traava
Profil
moje chyba je asi v tomhle,
predstavte si schema ve kterem se postupne vykresluji obrazky a k nim se generuji divy, ktery ma na display:none
kdyz kliknu na obrazek ten div s tim popisem se mi zobrazi neco jako pop-up menu

ale pokud jsou kolem obrazky, ktere byli vykresleny pozdeji nez obrazek, na ktery jsem kliknul tak je to pop-up menu /informace o obrazku/ pod nima a neda se to precist


budu muset asi vyzkouset jak to obejit nebo vykreslovat ten div az po kliknuti a na zobrazeni skryj a schovej se vyprdnout,

pokud bych se tim trapil moc dlouho povesim to nekde na wz.cz aby jste se na to podivali co vlastne chci :)

jinak diky budu to zkouset dal
preji pekny vikend vsem
traava
Profil
chlapi je to super zacalo mi to fachat, ještě to poladim
a pak už se jenom zeptam zda by to šlo nějak zrychlit,
ale to nakukuju ještě trochu za roh, zatím mi stačí, že to začalo makat


danke vielmal und schoene wochendende

grusslich aus Sudetengau
traava
Profil
aby to nebylo tak jednoduche jeste jeden zadrhel,

jelikoz se ridi z-index poslednim obrazkem potrebovla bych se dostat k
udajum posledniho objektu pres documnet.images ale nevim jak vybrat ten posledni
existuje neco takoveho jako vyber posledni ? a pak mu sebrat z-index?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0