Autor Zpráva
honzy
Profil
Zdravím,
rád bych udělal stránku, kde budou různé formuláře a podle vybraného formuláře zobrazil do divu text pomocí innerhtml. Jde mi o to, jestli je v JS nějáká fnce, která by předala všechny odeslané parametry do php skriptu (samotné odeslání umím, ale ne pro všechny inputy najednou) a ten by mi vrátil text. Toto řešení mi připadá nejlepší, neb v php se dobře vyznám, za to s JS a AJAXem začínám. Pokud existuje nějáké lepší řešení, rád se přiučím.Ještě mě napadá pro každý form volat jinou fci a tam ty parametry nacvakat, ale to určitě půjde jedodušeji :)


Dík.
peta
Profil
honzy
JSON frame-work se ted dost casto pouziva. Jaky pouzivas ty?

V PHP mas funkci serialize, co treba zkusit google? pripadne odesilat POSTem? GET ma omezenou delku.

v jednom scriptu mam treba tohle:
function encode1(data) {return (window.encodeURIComponent)?encodeURIComponent(data):( (window.escape)?escape(data):data );}

function getForm (form)
{
var collect = function(tagcoll,func) {var n,i,v; n=new Array(); for(i=0;i<tagcoll.length;i++) {v=func(tagcoll[i]); if (v!=null) {n.push(v)}}; return n};
var getN = function(tagname) {return form.getElementsByTagName(tagname)};
var nv = function(el) {return ((el.name) ? encode1(el.name)+"="+encode1(el.value) : "");};
var nv2 = function(inp) {return (((inp.type!="radio" && inp.type!="checkbox") || inp.checked) ? nv(inp) : null);};
var i,s,t;
i = collect(getN("INPUT"),nv2);
s = collect(getN("SELECT"),nv);
t = collect(getN("TEXTAREA"),nv);
return i.concat(s).concat(t).join("&");
};
tusim castecne okopirovane prave z JSON

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0