Autor Zpráva
kuba_kuba
Profil
JS temněř neumim ale potřebuju ho použít jen nevim jak zapsat php promněnnou do js pořád to nejde jde to když umažu tu php promněnnou <?php echo $row['odpoved'+ i +'']; ?> ale ja ji tam potřebuju vypsat než se to zobrazí na stránce.

<script type="text/javascript">
function writeInputs(number){
inputs = document.getElementById('inputs');
inputs.innerHTML = '';
for(i = 1; i <= number + 1; i++){

//od tud dolu je zřejmně chyba
inputs.innerHTML += 'Odpoved ' + i + ' <a href="#" onclick="alert(Odpovědi ...)" title="Nápověda">[?]</a> <input type="text" name="odpoved'+ i +'" value="'<?php echo $row['odpoved'+ i +'']; ?>'" size="30"><br><br>';

}
}
</script>
djlj
Profil
Nechceš spíš js proměnnou do php? Podle té ukázky to tak vypadá. To ale takhle nejde.
kuba_kuba
Profil
no prostě potřebuju do toho kodu dostat proměnnou tak nevim jak je nějaka jina možnost ?
djlj
Profil
A co takhle?

value="<?php echo $row['odpoved']; ?> + i + '"
kuba_kuba
Profil
no ted to slo ale asi to neni ono vypsalo se mi jen poradové císlo ta promnenná je jedna položka z db a ta položka je pojmenovaná odpoved1,odpoved2, atd takže když to udělam takto value="<?php echo $row['odpoved']; ?> + i + '" tak se mi vlastne nic nevypíse potrbuju to mít uvnitř aby vedel co má z db vybrat. možna by to slo udelat jinak že by se v js udelalo z toho vypisu db pole a pak z nej vybrala ta sparavna polozka
kuba_kuba
Profil
přesněji potřebuju předat hodnotu z PHP do JavaScriptu.
x.para
Profil *
No ja si myslím, že předat proměnou z PHP do javascriptu nejde. Oba jsou jazyky, ktere spolu provazane nejsou. Ja to ale taky dost casto potrebuji a delam to takhle.

potrebuju predat PHP promenou $i do js.
takze napr.
<a href="#" onclick="predej_i('<?php echo $i')">predani promene i</a>

function predej_i(i){
document.write(i);
}
djlj
Profil
Tak to můžeš rovnou udělat document.write('<?php echo $i; ?>');. Jinak viz co jsem psal výše.
HGD
Profil
a jak bych dostal JS proměnnou do PHP ? To je zase muj případ O:-)
Seb_
Profil *
HGD:
treba pres Cookies? Nebo pres metodu GET? Nebo neviditelny input a pres POST... moznosti je hodne :)
tomkralik
Profil
HGD:
treba pres Cookies? Nebo pres metodu GET? Nebo neviditelny input a pres POST... moznosti je hodne :)

Ahoj,
také bych potřeboval předat proměnnou z JS do PHP, ale bez použití submitu
tedy _POST či _GET

díky
blb
Profil *
vyzkousej to naopak
<?php
echo '
nputs.innerHTML += 'Odpoved ' + i + ' <a href="#" onclick="alert(Odpovědi ...)" title="Nápověda">[?]</a> <input type="text" name="odpoved'+ i +'" value="' $row['odpoved']+ i +'" size="30"><br><br>';

}
}
</script>';
?>
nezapomen na osetreni uvozovek zpetnymi lomitky, jinak ja jeste casto ouzivam tohle
echo <<<CHYBA
<script>setTimeout("window.location.replace(\'./index.php\')",10000);</script>
CHYBA;
return;
}
Ramir
Profil *
Zdravím,
mám takýto problém. Na blueboard.cz som si založil "Počítadlo stažení". Číslo koľkokrát bol súbor stiahnutý sa na stránku vypisuje pomocou JavaScriptu. Ja by som potreboval toto číslo nejako dostať do PHP premennej (aby som s ním mohol ďalej pracovať ako s číslom).
Môže mi niekto poradiť?
whysper
Profil *
proč to děláte tak složitě
prostě nejdřív v php urči proměnou a pak v javacriptu při deklaraci proměnné dej var promena = <? echo $phppromena ?>
<?
$phppromena = "hodnota promenne";
?>
<script>
var jspromena = "<? echo $phppromena ?>";
</script>
Ratimor
Profil *
a nevedel by nekdo proc tedy pak nejde:

var pole_checkboxu = "<?php echo $_SESSON['pole_chcekboxu']; ?>";


?? :)
petr 6
Profil
Ratimor:
Ale to jde a funguje :)
Zuben45
Profil
Já jsem to vyřešil uplně jednoduše, to JS si hodíš do php echo a je to ;)

<?php
$error = 'Chybička';
echo '<script>alert("',$error,'");</script>';
?>


;)
Witiko
Profil
Vložení proměnné v php do javascriptového kódu se dělá pomocí funkce echo, jak už tu mnozí poznamenali. Tedy:
<script>
  var číslo = <? echo($číslo); ?>;
  var řetězec = "<? echo($řetězec); ?>";
  var poleNeboObjekt = <? echo(json_encode($asociativníNeboNormálníPole)); ?>;
</script>

Pro předání javascriptové proměnné serverovému scriptu je nutné provést dodatečný požadavek. Buďto bez ajaxu, pokud nám stačí pingnutí bez odpovědi:
(new Image).src = encodeURI("protokol://doména/soubor?proměnná=" + encodeURIComponent(hodnota));
V opačném přpadě pak s ajaxem či donahráním javascriptového souboru, jenž je dynamicky na základě dodaných proměnných generován na straně serveru a po načtení se sám spustí (elegantní řešení nevyžadující parsování http odpovědi).

Zuben45: To samozřejmě nijak neosvětluje, proč toto vlákno po roce oživuješ bez jakéhokoliv přínosného sdělení, které by již nebylo výše zmíněno...
pietro11
Profil
Proc promena nactena z databaze nefunguje, pokud ji nastavim primo tak ano?
<?php
$promena = výsledek z sql dotazu
?>
<script type="text/javascript">
alert("<?php echo($promena); ?>");
</script>

Jak by se to dalo řešit?
Witiko
Profil
pietro11:
Asi protože bude někde v výsledek z sql dotazu chyba? Naprosto mimo téma a správnou sekci. Směřuj do sekce PHP nebo databází.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0