Autor Zpráva
HGD
Profil
mam takovej problémek, že mam jeden SELECT, tam si vyberu a kliknu na to, a když kliknu, tak bych potřeboval aby se podtim objevil další SELECT kterej bude mít obsah podle toho co sem předtim vybral...
Poradili byste někdo ???
peta
Profil
jakpsatweb - javascript - priklady - formulare - select zpusobi...
jakpsatweb - javascript - priklady - skryvani nadpisu
HGD
Profil
to je naprd, nejde nějak napsat onclick a onchange dohromady ???
Takle se to zobrazí pokaždý když na to kliknu, ale potřeboval bych, aby se to zobrazilo jenom když existuje VALUE
peta
Profil
HGD
value existuje vzdy
<select name="xxx">
<option>a
<option>b
<option>c
</select>

formular['xxx'].options[0].value=0;
formular['xxx'].options[1].value=1;
formular['xxx'].options[2].value=2;
formular['xxx'].options[0].text='a'; //nebo innerHTML, ted si nejsem jist
formular['xxx'].options[1].text='b';
formular['xxx'].options[2].text='c';

jestlize value existuje vzdy, pak pises nesmysly 'zobrazilo jenom když existuje VALUE'

jeste bych tu mel jiny odkaz, ale nejdriv by sis mel vyjasnit, co vlastne chces. Zatim to asi nikdo nepochopil...
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub12
odkazy:
# www.quirksmode.org JS 2 selecty
# * www.activewidgets.com JS table, select, button, radio (placene)

http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#main6
vsechny odkazy


....
Jeste mne napada, jestli treba neni problem v tom, ze neumis pouzit priklady a spojit je do jednoho?
Pak je kazda rada zbytecna, celke.
Zacni na: jakpsatweb - javascript - priklady
a srovnavej s literaturou: jakpsatweb - javascript
Mozna by bylo dobre si najit googlem nejakou liiteraturu k programovani, zakladni promenne, konstanty, typy promennych, co je funkce, co je procedura. je to asi na 10 minut studia, 5 web mini stranek a pak budes schopen priklady pochopit a spojit oba.
Ze bych to chtel delat za tebe a spojovat? Jednak o tom nebyla rec a druhak, co mi das? Ja to umim, ty ne, informace jsou drahe, pokud si je neumis najit sam googlem.
mozna bych googlem nejdrive hledal: jak pouzivat google
Jinak by mozna bylo tez vhodne vyjadrovat se slusne, pokud neco chci.
HGD
Profil
je fakt, že JS neumim, a to co bych chtěl si jakoby "představuju" napsaný v PHP, ale neni mi to nic platný...
Ještě bych se zeptal, když bude mít v prvim selectu: LEFT; CENTER a RIGHT např. a vyberu left, tak se mi zobrazí několik položek podle DB, čili OPTION je pak kompletně dynamické, tak jestli to v JS vůbec půjde?
Já kdybych si vzpoměl kde sem takovouhle funkci viděl, tak si to z toho programu vyselektuju, ale nemůžu si zaboha vzpomenout...
peta
Profil
HGD
nejjednodussi generovat ty selecty. Pokud toho neni moc, tak si to hezky z databaze vytahni do JS pole a z nej pak generuj selecty. Neco podobne jako
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/js/jspriklady.htm
udalosti - zive vyhledavani; FF, IE
HGD
Profil
eště bych potřeboval vědět, když kliknu na OPTION a neni tam vypsaný VALUE, tak jaký value se odešle??? 0 nebo co z toho leze???, že bych potřeboval ten druhej select, jenom když je něco v prvnim vybraný, ale kromě toho prvního

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0