Autor Zpráva
Pavel123456
Profil *
Zdravím,

snažím se o klasickou bublinu, která zobrazí text z atributu "title", namísto bubliny dodané browserem.

Moje bublina je napíchlá na událost onmouseover a správně se zobrazí. Ale nedokáží potlačit tu defaultní od browseru, takže se mi ukazují dvě najednou :-(

Dnes jsem prostudoval na webu hned několik funkčních řešení a prostě nikde nevidím, čím bych vysvětlil browseru, že už nic zobrazovat nemá.

Zkoušel jsem i:
e.cancelBubble = true; //msie
if (e.stopPropagation) e.stopPropagation();
(e je event a je správně nastaven) a zase nic.

Navedete mne někdo prosím?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavla123456:
Zkoušels skriptem zrušit existující atribut „title“? Nastavit do něj prázdný řetězec?
Zdeněk Košťál
Profil
Co takhle nastavit ...title=''; ? Prostě vzít si z něj hodnotu a pak jej smazat. Na tomhle principu tuším pracují Cotojátka.

EDIT:
Tak pozdě no...
Pavel123456
Profil *
Atribut title jsem vymazal, nicméně pak již nefunguje po příštím najetí nad objekt.

Pokud nepřijdu na lepší řešení, tak si ho budu někde cachovat.
Tomáš Hanus
Profil
Pavel123456
a co ho mazat, a po opustění daného textu (kdy bublina zmizí) ho zase doplnit :)
Pavel123456
Profil *
To už je IMHO zbytečné. Prostě v initu u daných objektů nastavuji vlastnost "bublina" na hodnotu "title" a ten následně odstraním.
Pak už jen pracuji s "bublina".

Akorát když už jsem to považoval za hotové, pitomá Opera nechce dělat nové řádky:

//funguje
o.innerHTML = "<pre>a a a</pre>"; // funguje

//nefunguje, Opera vrací až přežvýkaný obsah, ze kterého odřádkování odstraní, i když ve zdrojáku je vidět
o.innerHTML = '<pre>'+this.getAttribute('title')+'</pre>';

MF a Konqueror se chovají OK

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0