Autor Zpráva
preca1
Profil
Zdravím,
mam tento zápis
<a href="http://seznam.cz" onclick="window.open('http://seznam.cz', '_blank', 'width=250,height=250'); return false">asd</a>
, kterej mi prostě otevře seznam v novym okně 250*250. To je pohoda. Ale něják nemůžu přijít na to, jak to nastavit pro všechny odkazy pomocí jednoho externího *.js (popř. *.css) souboru. Aby se mi to nastavilo pro všechny odkazy a nemusel to vypisovat ke každýmu zvlášť. Nevim co tam napsat. Zkoušel sem
<script>
a onclick="window.open('http://seznam.cz', '_blank', 'width=250,height=250'); return false"</script>
, ale to mi nejde. Zkoušel sem to i samotný bez toho a, ale ani to nejde. A nenapadá mě nic jinýho jak to udělat.
V js nejsem moc zručnej (vlastně vůbec ne).

Děkuju za pomoc a za trpělivost

edit: úprava řádků
ah01
Profil
Pokud JS moc nerozumíš, můžeš třeba použít knihovnu jQuery. Tu si vložit do stránky, a pak to můžeš naspat takhle jednoduše:
$(function(){
  $("a").click(function(){
    window.open(this.href, '_blank', 'width=250,height=250');
    return false;
  });
});
preca1
Profil
Pokud JS moc nerozumíš, můžeš třeba použít knihovnu jQuery. Tu si vložit do stránky, a pak to můžeš naspat takhle jednoduše:
...

Mockrát děkuju. Fakt mi to vyřešilo můj problém a funguje to skvěle. Moc dík :-* :)
preca1
Profil
Tak se mi zjevil ještě jeden problém. Co když na tý samý stránce mam jeden odkaz, u kterýho nechci aby to fungovalo? Ten script tam mam vloženej pomocí externích souborů
<script src="jquery-1.2.1.js"></script>
<script src="test.js"></script>
. Zkoušel sem ten script dát až za ten odkaz, kterej chci mít normální
<a href="">adas</a>  <---- tohle je ten odkaz, na kterej nechci aby platil ten js
<script>$(function(){
  $("a").click(function(){
    window.open(this.href, '_blank', 'width=900,height=650,scrollbars=yes,resizable=no');
    return false;
  });
});
</script> a tady pak následuje ta tabulka
pořád ten script ovlivňuje i ten odkaz nad sebou. Zkoušel sem ten odkaz obalit takhle:
<script disabled><a href="">adas</a></script>
to se mi ten odkaz zase vůbec nezobrazí. Zkoušel sem to obalit do poznámky, to se mi buď nezobrazí (<!-- -->) nebo pořád fuguje. Zkoušel sem to udělat i takhle:
<a href="">adas</a>
<script src="jquery-1.2.1.js">
<script src="test.js"></script></script>
a tady je pak ta tabulka (taky sem zkoušel dát tu tabulku před to </script></script>)
ale prostě buď ten script funguje, nebo tam neni ten odkaz, nebo ten script nefunguje vůbec. Taky mě napadlo tu tabulku obalit do nějákýho divu, ale nevim jak pak nastavit ten js pouze pro ten jeden div.

Opět předem děkuju za radu nebo řešení.
ah01
Profil
No všechno co jsi zkoušel, jsou samý nesmysly. Pokud se koukneš na dokumentaci k jQuery, zjistíš, že umožňuje použít tzv. CSS selektory. To určitě znáš z css. Např. pokud napíšeš a vybereš všechny odkazy na stránce. Pokud napíšeš a.open vybereš všechny odkazy s třídou open. Pokud napíšeš div.open a vybereš všechny odkazy, které jsou umístěny v divu s třídou open.

Pokud například budeš chtít aby se otvíraly do nového okna pouze odkazy s danou třídou
<a href="..." class="open">odkaz</a>

upravíš skript takto
$(function(){
  $("a.open").click(function(){
    window.open(this.href, '_blank', 'width=250,height=250');
    return false;
  });
});

Pokud budeš chtít použít řešení s divem
<div class="open">
  <a href="...">odkaz1</a>
  <a href="...">odkaz2</a>
</div>

napíšeš
div.open a

A dokonce můžeš zkombinovat oba postupy
$(function(){
  $("a.open, div.open a").click(function(){
    window.open(this.href, '_blank', 'width=250,height=250');
    return false;
  });
});

A pak v html psát co se ti zrovna hodí.
preca1
Profil
ah01
Tohle řešení jsem něják tušil, ale nevěděl sem jak tam zakomponovat ty třídy. Mockrát děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0