Autor Zpráva
doveda
Profil *
je nějakej rozdíl mezi rychlostí načítání dvou stránek které jsou obsahově úplně stejné, ale obsah jedné stránky je napsán přímo
do ní, kdežto obsah druhé stránky je složen z vkládaných souborů ....

Jedná se mi o to, že se mi stránky začínaj stávat dost nepřehledný, a tak bych rád dal některý definice JS funkcí do jinejch souborů.
Vím, že by se to snad i dalo změřit, ale mám hrozný výkyvy v rychlosti přenosu dat mýho připojení netu a tak byc měl měření
nesměrodatný.. :(:(
předem díkes
Joker
Profil
Můj odhad, u "běžného návštěvníka" budou externí soubory o maličko horší při prvním načtení nějaké stránky na webu (více HTTP požadavků) a výrazně lepší (teda v závislosti na objemu skriptů) u dalších stránek, kdy zafunguje cache prohlížeče.
doveda
Profil *
Joker aha ... tak díkes :):)
Joker
Profil
Jo, ještě dodám, že ta závislost na objemu skriptů je taková, že čím větší objem skriptů, tím výhodnější bude použít externí soubor.
Samozřejmě ale stále platí, že celková velikost stránky by měla být v nějakých únosných mezích ;-)
doveda
Profil *
Joker jj. rozumím
peta
Profil
doveda
"tak bych rád dal některý definice JS funkcí do jinejch souborů"
JS do 1-3 (naincludovat pres PHP nebo rucne).
Totez s CSS, 1-3.

* Kazdy soubor na stazeni pridava 1k hlavicku, i 30b mini obrazek.
* HTML soubor se obvykle stahuje casteji nez JS / CSS, tim padem, co nejvic kdyz das z nej pryc, tak se vyrazne zrychli nacitani stranek. (proto se pouziva treba CSS)

Ale pozor, ja ted mam zkusenosti s tim, ze pri zmene CSS se mi u nas na serveru zmena projevi hned.
Ale pri zmene zdroje (v pythonu) se to kesuje jak kdy. Je to dost neprijemne, kdyz delam opravy v kodu. Ale nemam pristup na server, takze opravy, pokud nemusim, testuji na localhost, kde mi to nedela.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0