Autor Zpráva
Mufna
Profil
Hezký nový rok všem ..... pro mě bohužel začíná problémem. Mám javascriptový soubor na svém webu - scripts.js (v adresáři "javascript") - a je vložený do stránky externě zápisem v hlavičce:

<script type="text/javascript" src="javascript/scripts.js"></script>

Problém: nefunguje mi to. Pokud ty skripty vložím přímo na jednotlivé stránky (skripty jsou celkem 3), vše funguje OK. Kde je problém ?
Mufna
Profil
Ještě dodám, že to mám otestované v IE6 SP1, nejnovějším Firefoxu, Opeře 9.02 a Mozille 0.9.8. Nefunguje to nikde. Vše běží na WIN 98.

Tyhle věci na to ale určitě vliv nemají, prostě to nefunguje.
Nox
Profil
mm, nevim, já to dávám za tag body a jedou, takže snad to bude ono
Leo
Profil
"Problém: nefunguje mi to."

Coz znamena co? Jak muzeme tusit, co mate v tom souboru? Leo
Mufna
Profil
Leo

Mám tam 3 jinak samostatně naprosto funkční skripty (2 se týkají validace formulářů, třetí je taková blbina). Příklad jednoho:

/* -- VALIDATE QUICKFORM -- */
<script>

function isset(name) {
return document.forms['quickform'].elements[name].value.length>0;
}

function validate_form() {
if (!isset('jmeno')) {window.alert('Zadejte prosím Vaše jméno');return false;}
if (!isset('telefon')) {window.alert('Zadejte prosím Vaše telefonní číslo');return false;}
if (!isset('email')) {window.alert('Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu');return false;}
if (!isset('zprava')) {window.alert('Co nám chcete sdělit ?');return false;}
return true;
}

</script>

Další 2 jsou tam v přesně stejný struktuře (včetně poznámky o tom, co to vlastně je + uzavření do <script></script>. Když výše uvedený skript vyjmu a dám ho takto přímo do hlavičky stránky, tak funguje naproto bez problémů.

Jinak ještě dodám, že ta webovka je na freewebu neco.atlasweb.cz.
Mistr
Profil
Mufna
javascript/scripts.js
Je adresa správná? Co velikost písmen? Vše OK?

Například do externího JavaScriptového souboru nepatří tagy <script> a </script>.
Leo
Profil
No jestli mate v tom externim souboru opravdu

<script>

pak se nedivte, to je html, ne JS, Leo
habendorf
Profil
+ uzavření do <script></script>

A jsme u toho.
Mistr
Profil
Tak to by v tom byl čert, aby ta chyba nebyla v tazích :-) <script> a </script>. :-)
Mufna
Profil
Mistr, Leo, habendorf

Jo, díky moc, je to tím <script></script>. Nejsem skriptař, nevěděl jsem to. Takže do externího *.js souboru teda tohle uzavření nepatří vůbec a nikdy, jest tak ?
Rodrigo
Profil
Ano.
Mistr
Profil
Mufna
Je to podobné jako u umisťování kaskádových stylů do externího souboru. V obou případech do tohoto externího souboru umisťuješ pouze to mezi tagy <script> a </script>, resp. <style> a </style>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0