Autor Zpráva
diamondsm
Profil
Potřebuji načíst hodnotu textarea a přidat ji k hodnotám z dalších formulářů. Ale vždy mi to ukáže, že je hodnota null nebo se nejedná o objekt. Může to být tím, že se do ní vzápětí pokouším tyto hodnoty vložit (hodnota textarea + hodnota ostatních formulářů do textarea)?
Marty
Profil
A máš ve správném pořadí zapsané parametry v textarea?
Následné vložení by na to vliv mít nemělo.
diamondsm
Profil
A jak by to mělo být správně?
centi
Profil
diamondsm
Hoď sem odkaz na tú stránku, alebo aspoň skript, ktorým sa to snažíš spraviť teraz. Hádať nemá zmysel.
Marty
Profil
diamondsm JS mi nedávno při kontrole formulářů v IE taky vyhazoval něco podobného, a spravilo to až uspořádání atributů v textarea.

<textarea name="text" id="text" rows="6" cols="40"></textarea>
diamondsm
Profil
OK:
<FORM id="vzkazy">
<TEXTAREA name="vlozeno" id="vlozeno" cols="80" rows="25" value=" ">
</TEXTAREA>
</FORM>

Ext. script:
var txt = (document.vzkazy.vlozeno.value());

else document.getElementById("vlozeno").value = ("Jméno:"+document.vloz.meno.value+"\nEmail:"+document.vloz.email.valu e+"\nVzkaz:"+document.vloz.vzkazz.value+"\n"+txt.value);
Leo
Profil
jak muzete mit

var txt = (document.vzkazy.vlozeno.value());

a pak

txt.value :-) nemluve o tom, ze value je vlastnost, ne metoda, takze bez zavorek, mate v tom kodu pekny chaos, Leo
diamondsm
Profil
Aha, to mi k tomu sednul kolega. Ale nefungovalo to ani předtím.
diamondsm
Profil
To: Leo Text: OK, co by jste tam použil Vy? Jak by to mělo být správně?
Marty
Profil
var txt = document.vzkazy.vlozeno.value;

else document.getElementById("vlozeno").value = ("Jméno:"+document.vloz.meno.value+"\nEmail:"+document.vloz.email.valu e+"\nVzkaz:"+document.vloz.vzkazz.value+"\n"+txt);
diamondsm
Profil
A přesně na tento text mi to hlásí chybu. Buď hodnota null nebo prvek není objektem.
Marty
Profil
Tak ještě zkontroluj, zda máš všude správně napsané proměnné (zda jsi se nepřeklepl) no a kdyžtak sem přidej odkaz na stránku s daným problémem.
diamondsm
Profil
Toto je externí skript:
function VlozVzkaz(){
if(document.vloz.meno.value=="") window.alert("To bych nevěděla, od koho mám vzkaz, napiš jméno");
var re = new RegExp("^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,4}$");
if (!re.test(document.getElementById("email").value)) window.alert("A co kdybych ti chtěla odpovědět? Napiš správný e-mail");
if(document.vloz.vzkazz.value=="") window.alert("A to mi zde nenecháš vzkaz?");
if((document.vloz.meno.value=="") && (document.vloz.email.value=="") && (document.vloz.vzkazz.value="")) window.alert("A copak chceš vkládat?");
else document.getElementById("vlozeno").value = ("Jméno:"+document.vloz.meno.value+"\nEmail:"+document.vloz.email.valu e+"\nVzkaz:"+document.vloz.vzkazz.value+"\n");
}

A toto je samotná stránka:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<HTML>
<HEAD>
<META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250"> <!-- informace o kódování souboru -->
<META name="author" content="Petr Malý"> <!-- informace o autorovi -->
<META name="keywords" content="mobilní telefon, ericsson, sony ericsson, eurotel, t-mobile, oskar, nokia, alcatel, siemens, parametry telefonů"> <!-- informace o slovech a frázích, pomocí kterých se stránky dají nalézt na NETu -->
<META name=description content="Stránky zabývající se mobilními telefony, značkami jako jsou sony ericsson, nokia, alcatel, siemens, operátory eurotel, t-mobile, oskar, umožňuje download zvonění a obrázků"> <!-- popisek stránek -->
<TITLE>Návštěvní kniha – mobilní telefony
</TITLE>
<SCRIPT language="JavaScript" type="text/javascript" src="vzkazzz.js">
</SCRIPT>
</HEAD>
<BODY>
<FORM id="vzkazy">
<TEXTAREA name="vlozeno" id="vlozeno" cols="80" rows="25" value=" ">
</TEXTAREA>
</FORM>
<BR>
<BR>
<FORM id="vloz" name="vloz">
Jméno: <INPUT type="text" name="meno" id="meno">
<BR>
E–mail: <INPUT type="text" name="email" id="email">
<BR>
Vzkaz: <TEXTAREA name="vzkazz" id="vzkazz" cols="60" rows="4">
</TEXTAREA>
<A href="javascript:VlozVzkaz();">Vlož</A>
</FORM>
</BODY>
</HTML>
peta
Profil *
diamondsm: sim, ty priklady si tu prostuduj, www.jakpsatweb.cz
A se divis, ze ti hlasi chybu? Mrkni na pismenka velkymi :)

var txt = document.vzkazY.vlozeno.value;

else document.getElementById("vlozeno").value = ("Jméno:"+document.vloz.meno.value+"\nEmail:"+document.vloz.email.valu e+"\nVzkaz:"+document.vloz.vzkazZ.value+"\n"+txt);

-------
diamondsm
A přesně na tento text mi to hlásí chybu. Buď hodnota null nebo prvek není objektem.
peta
Profil *
sory, s tou chybkou nic, pletu se, to mas naschval... sem jinde :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0