Autor Zpráva
matak
Profil
Asi dva dny jsem ztrávil s tímto kódem, resp. tohle je jen vytáhnutý problém. Jméno formulářového pole description je rezervované? Nikdy jsem nic takového neslyšel? Je to bug nebo má chyba?

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Description problem in IE!!</title>
<meta name="author" content="TEST" />
<meta name="copyright" content="TEST" />
<meta name="description" content="TEST" />
<meta name="keywords" content="TEST" />
<meta name="language" content="cs" />
</head>
<body>
<textarea name="description" id="description"></textarea>
<script type="text/javascript">
function set() {document.getElementById('description').value='changed!';}
</script>
<input type="submit" name="test" value="change" onclick="set()" />
</body>
</html>
tiso
Profil
<meta name="description"
<textarea name="description"
matak
Profil
no jiste to vidím, xhtml tohle zakazuje?jak tedy použít pole ve formuláři které se nazývá description?
Chamurappi
Profil
Reaguji na mataka:
Jméno formulářového pole description je rezervované?
Není. V žádném prohlížeči, pokud vím.

Nikdy jsem nic takového neslyšel?
To nevím, ale je to zajímavá otázka.

xhtml tohle zakazuje?
I kdyby to zakazovalo, tak to nic neznamená, protože prohlížeče tvůj kód zpracovávají jako HTML se zbytečnými lomítky.

Uvedený kód jsem sice nezkoušel, ale na první pohled v něm nevidím problém. Nemáš někde na webu živou ukázku?
habendorf
Profil
Stačí vyhodit meta, nebo přejmenovat textareu.
matak
Profil
vyhodit meta je blbe ne? přece jen ještě nějaké vyhledávače to zajímá.

změnit textareu je jedna možnost ale databáze má sloupec pojmenovaný description, ano slo by to pri zpracovani priradit z jine promene ale není to moc čisté řešení, že? v podstatě je asi jediné co mne teď napadá

myslel jsem že xhtml ma omezení jen na id, neveděl jsem že nějaký parser kontroluje name, a ani nevím jestli je to dobré, vždy není tak neobvyklé že na jedné stránce je více formulářů se s tejnými name, co treba nejaka js gui aplikace kde se modální boxy neotvírají v novém okně apod.
habendorf
Profil
matak

Tady přece nejde o name, pracuješ s tím přes id.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
To jsou věci. Ono se to fakt tluče.

Reaguji na mataka:
myslel jsem že xhtml ma omezení jen na id, neveděl jsem že nějaký parser kontroluje name
1) Tohle není XHTML. Všechny prohlížeče to berou jako HTML, včetně Exploreru. I HTML má pravidlo o unikátních ID. Atributy name nemusí být unikátní.
2) Explorer má podivně se chovající metodu document.getElementById().

Změň atribut id elementu <textarea> (neměň ovšem name) a vyhledávej ho v JS podle této změněné (unikátní) hodnoty. Tím dosáhneš toho, že se formulářové políčko bude z hlediska zpracování tvářit stejně a skript bude fungovat.
habendorf
Profil
Chamurappi
To jsou věci. Ono se to fakt tluče.

Já vím, zkoušel jsem to :o)
matak
Profil
no to mne take napadlo problem je v tom ze fckeditor potrebuji aby id i name byli stejne a na tomto poli je fckeditor volitelny tedy metodou replacetextarea se nahrazuje area za fck

Tady přece nejde o name, pracuješ s tím přes id.
asi jak už psal chamurappi, id je unikátní to je dodrženo v tom problém není, jde o name
Chamurappi
Profil
Reaguji na mataka:
fckeditor potrebuje aby id i name byli stejne
K čemu to potřebuje? Za stávajícího stavu tu <textareu> podle id stejně v Exploreru nenajde, ne?
Jestli trváš na zachování stávajícího kódu, můžeš po načtení stránky JavaScriptem smazat všechny <meta> elementy.
matak
Profil
No potrebuje to, kazdopadne kod fckeditoru menit nebudu je to proste jeho podminka, aby mohl najit textareu a nahradit fckeditorem. je to někde v popisu FCKeditorAPI na wiki.fckeditor.net.

Pokud jde o upravy v ramci administracniho prostredi vyresil jsem to tak ze jsem smazal meta description tag, ovšem chtěl jsem aby uživatelé si mohli zpravovat články přímo na live situ a tady to budu asi řešit změnou toho name elementu a při zpracování ho přiřadím zpět k description.

Nic lepšího asi nevymyslím, každopádně šlo mi o to jestli je chyba u mne nebo se IE chová divně, už takhle mi dalo dost dlouho najít v 5000 řádků kódu tuhle chybu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0