Autor Zpráva
HGD
Nevím jak na to, mam 2 selecty pod sebou a potřeboval bych, když vyberu v prvním hodnotu "1" aby se podle toho změnily nabídky v selectu dalším...

----
Editace Mistrem: Oprava překlepu v titulku (předšešlém -> předešlém).
habendorf
Tak hledej, řešilo se to tu mnohokrát.
HGD
našel sem funkční script tady ale neim proč, když dam celej <script> mezi HEAD tak to funguje, ale když script uložim do externího souboru, tak se mi nenačte...
<script language="JavaScript" src="../engine/select.js" type="text/javascript"></script>
Leo
A nemate to v tom externim souboru i znacky <script> a </script>? Leo
HGD
ahaaa, mno tim to je, díky ;)
PS.: Chci si koupit v BENu nějakou publikaci o JS, tak jestli byste mi mohli nějakou doporučit, celkem, myslim si že slušně, pracuju s PHP a JS má podobný příkazy atd...
HGD
eště bych potřeboval vedět, jestli de nějakym způsobem, když ty selecty sou dělaný přes JS, abych moch některej pak označit za selected, ale jenom když se rovnaj 2 čísla, zčehož jedno je napsaný v mysql databázi
habendorf
Prvně musíš samozřejmě to číslo z db nějak získat. Jakmile máš ty dvě čísla, už je jen porovnáš a nastavíš pro určitou option selected na true.
peta
HGD
jakpsatweb - javascript - priklady - select zpusobi prech... opacny postup a mas to.

http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub8
V knizky jsem prestal verit, co se mi zacali povalovat na stole naprosto neuzitecne. Jsou tam bud zadny veci nebo stary. Hlavne vysvetleny takovym zpusobem, ze to uvest do provozu vyzaduje sesty smysl a hledat googlem. Lepsi zrovna hledat googlem.
U JS je problem, ze hodne pouzitelnych veci ma kazdy prohlizec jinak v JS nazvane nebo nema vubec. Jinak je s tim prace podobna jako s PHP.
HGD
no a jak mam porovnávat výsledek co dostanu v PHP a číslem, a to celý v JS ?

BTW.: Nakonec se mi dostala do ruky tadle
los
Profil *
Ahoj, píšem také malé FAQ k JavaScriptu a jednou z častých otázok sú aj dva závislé selecty, ktoré nenačítavajú údaje dynamicky. Preto by ma zaujímalo:
- Nestačí ti jednoduchý select s optgroup?
- Ak nie, tak prečo?
HGD
optgroup je mi k ničemu, protože si můžeš vybrat co chceš, ale já potřebuju, když v selectu1 vyberu option A aby v selectu2 byly všechny čtyry optiony, a když vyberu B tak ve 2. budou jenom tři optiony místo 4
los
Profil *
Nerozumiem, prečo je optgroup nanič. Veď keď v jednom optgroupe A sú možnosti 1, 2, 3, 4 a v druhom optgroupe B sú možnosti 5, 6, 7, tak to je úplne ekvivalentné tomu, keď je v prvom selecte na výber A a B a v druhom je podľa prvého buď 1, 2, 3, 4 alebo 5, 6, 7. Alebo som niečo nepochopil?
Leo
Co se tyka knih o JavaScriptu, tak jedina kvalitni a pouzitelna je od Davida Flanagana, Leo
HGD
protože hodnoty optionu sou stejný (1,2,3,4), ale u B sou jenom 1,2,4
HGD
2 LEO hezká, ale tu sem v krámu neviděl a stojí skoro 800,- :)
los
Profil *
Aha, vďaka za vysvetlenie.

Síce si už svoju pôvodnú otázku nejako vyriešil, alternatívne riešenie by mohlo vyzerať takto:
http://los.php5.cz/jpw/zavisle-zoznamy-filter.html
Selecty vygeneruješ v PHP (aj s nastaveným atribútom selected) a JavaScript sa postará o filtrovanie podradeného selectu podľa poskytnutej funkcie.
HGD
2 los Hodil bys sem ten PHP script pls...?, já bych potřeboval taky různě označovat jako selected, ale to co chci označit je v DB, a nevim jak to nacpat do JS
Leo
"2 LEO hezká, ale tu sem v krámu neviděl a stojí skoro 800,- :)"

Sehnat se urcite nekde da, a 800 Kc neni nic moc na kvalitni knihu. Uvedomte si, co je za tim prace, Leo
HGD
jde nějak zkloubit dohromady PHP a JavaScript ???
Potřebuju do PHP kodu zakomponovat výběr z formu kterej je přes JS
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0