Autor Zpráva
iqtiqe
Profil *
Pokusil jsem se udělat náhled (něco jako cotojátka) několika způsoby (hover a onmouseover).
Příklad viz: www.ata4.cz/nahled/index.htm

Varianta TEXT 1 :Použitá funkce onmouseover a onmouseout. Pokud je ale oblast zobrazení náhledu nad odkazem, dojde k cyklickému přepínání mezi funkcemi na onmouseover a onmouseout. Kopírovaný text je OK.

Varianta TEXT 2 :Při použití hover to jede OK, ale pokud zkopíruju odkazovaný text a někam ho vložim, vloží se tam i text zobrazovaný v náhledu. Co s tim?

Varianta TEXT 3 :Vše OK, ale pro můj konkrétní případ bohužel nepoužitelné.

Varianta TEXT 4 :Problém nastane opět pokud se při nastavení šířky okna na malou hodnotu dostane oblast s iframem určeným pro náhled přes texty, které náhled vyvolávají. Napadlo mne měnit iframu z-index nebo cely iframe vždy nově vytvořit, ale nevim jak na to. šlo by nějak pozicovat umístění iframu do pravého dolního rohu okna prohlížeče? Jak?

Dík
peta
Profil
iqtiqe
nejak nechapu tvuj problem. Co bys rad, jak by to presne melo fungovat? Jestli hledas rozbalovaci menu, tak par je na css.interval.cz a dalsi more pri hledani googlem.
Jeden pekny priklad zobrazovani popisku je tez na jakpsatweb - css - priklady, mam pocit.
iqtiqe
Profil *
Moje problémy jsou následující:

1) nefunkční horní tetxy při malé šířce okna - Aby to bylo úplně patrné, nastav si šířku okna s mým příkladem na cca 800px. Tím se totiž stane, že odkazy nahoře (TEXT 1, TEXT 2, TEXT3, TEXT 4) překryje iframe, který je nadefinován do horního levého rohu (odkazuje se na něj TEXT 4), takže nefungují. Když je stránka široká, tak to je v pořádku.

2) Za předpokladu, že mám ono široké tak, že mi iframe nepřekrývá horní odkazy jsou problémy následující:
a) Náhled na dolním TEXT 1 problikává - problém je myslim v tom, že jakmile se objeví náhled, překryje odkaz a tím se spustí funkce onmouseout, kterou bych chtěl spustit až z toho slova opravdu sjedu. Správně náhled zobrazí horní TEXT 1, který není pod mídtem zobrazování náhledu.
b) TEXT 2 funguje nahoře i dole tak jak bych chtěl, ale pokud ho zkopíruju do schránky a vložim např. do wordu, tak se tam objeví :....TEXT A1TEXT B1TEXT 2.... místo jen ....TEXT 2....
c) TEXT 3 funguje také správně, jelikož je odkazován do iframu, který se nachazí mimo oblast odkazů. Tuto možnost ale u sebe nemohu použít, mám na stránkách málo místa
d) TEXT 4 ukazuje náhled v iframu, který je umístěn vlevo nahoře. Tento iframe ale způsobuje zakrytí odkazů pod ním (viz bod 1)
Jak udělat, aby ty odkazy nepřekryl?
Plus k tomuto řešení dodávám dotaz, zda lze nějak iframe pozicovat do pravého dolního rohu okna? Jak?

Osobně bych potřeboval zprovoznit hlavně bod b nebo d s umístěním iframu pro náhled do pravého dolního rohu okna
Díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0