Autor Zpráva
para
Profil
Ahoj, nevíte o nějakém způsobu jak zjistit x a y souradnice prvku dokumentu.

Třeba <p id="1">text</p> a zajimalo by mě kde se nachází ono id 1.

Pokud by to slo třeba přes document.documentElement.xxx neco bylo by to nejlepší.

díky
Leo
Profil
To neni tak ajnfach, jak se rika cesky :-) Neexistuje na to standardni vlastnost, vetsinou se musi pres nejakou nestandardni vlastnost (fungujici jen v nekterych prohlizecich) zjistit odsazeni od nadrizeneho prvku a u nej pak o jeho nadrizeneho atd. az se dostanete k body. K cemu to ma slouzit? Leo
para
Profil
hm to neni priliz easy. Delam popUpMenu, ktere se ma zobrazovat nad textem. S css se mi to moc nelibi tak jsem to zkousel takto.
Leo
Profil
No jestli jde jen o to, aby podmenu prekryvalo text tak na to nepotrebujete zjistovat zadnou polohu, staci mu nastavit position: absolute. Leo
para
Profil
Podmenu se ma zobrazovat na onmouseover asi 1cm nad linkem navic tam musi 1s pockat takze tam musim pouzit jscrip a setTimeout udalost. Asi vazne budu muset nejak odpocitat pozici toho odkazu. jinak to nevidim. chjo.
Leo
Profil
Nevim proc. Na zpozdeni musite pravda pouzit JS, ale na pozici ne. Staci vnejsimu prvku dat position relative a vnitrnimu absolute. Leo
para
Profil
Jasne, ale jak tu relativni pozici pocitat, kdyz to zakladni menu je horizontalni a nepravidelne dlouhe. Snad to rucne odpocitat a tu relativni pozici popupmenu pak menit s ohledem na tohle. Ja jsem mel puvodne v palnu zjitit treba pozici prvniho pismene v zakladnim menu a s tou pak pracovat.
peta
Profil *
Firefox ma krasnou vec, ktera zjistuje kde co :) Nejaky plugin development tools, zapnes a pise ti to zajimave veci, myslim i rozmery a pozice.

Vybalovaci menu se dela hoverem v CSS, viz www.volny.cz/dvereapodlahy
Aby to fungovalo v IE, musi se pridat do CSS body {behaviour...} s odkazem na csshover.htc, ktery bys nasel googlem

Co se tyka cekaci doby, proc ji chces? Proc by melo zustat menu aktivni dele nez musi? A co se stane, kdyz najedu na vedlejsi menu. To musim pockat, az vyprcha cas toho prvniho? Nebo se zobrazi 2 menu? A co se stane treba ve FF, kdyz selze ten timeout a menu zustane svitit? Proc resit tolik problemu, ze?

Samozrejme machrovinka je, udelat menu mizici (rozplyvajici se) premenou CSS alfafiltru nebo neceho takoveho. Ale to neni tak nutne...
Leo
Profil
Nic pocitat nemusite, pomoci position relative vytvori jakykoliv element system souradnic pro do nej vlozene absolutne umistene elementy, staci trochu premyslet a posklada se to pres HTML a CSS samo. Leo
para
Profil
Tak uz to beha, ale neni to moc stabilni. Predelam to asi jeste do toho css a hover a uvidim.

Co se tyka cekaci doby, proc ji chces?

Menu je umistene 1 cm od odkazu, takze jedna z variant je cekat. Ted to spis resim tim, ze udelam 1cm pruhledny <li> tag v v tom navrhu hover a css.

A co se stane, kdyz najedu na vedlejsi menu. To musim pockat, az vyprcha cas toho prvniho? Nebo se zobrazi 2 menu? A co se stane treba ve FF, kdyz selze ten timeout a menu zustane svitit?


To funguje dobre. Vedlejsi menu anuluje to aktivni, takze se to chova ok.

dik
Leo
Profil
"Menu je umistene 1 cm od odkazu, takze jedna z variant je cekat. Ted to spis resim tim, ze udelam 1cm pruhledny <li> tag v v tom navrhu hover a css."

Nejak jsem nepochopil problem... Leo
peta
Profil *
para: Jj, pruhledne pozadi a nejaky padding. Nebo display:block a nastavit minimalni vysku (sirku) nevim, kam to mas orientovane
min-width:120px;_widht:120px

Leo: ono se to tezko popisuje, ale asi jsem pochopil... On ma odkaz treba "Ahoj" , apk dlouho, dlouho nic a pak tam je prostor pro rozbalene menu toho odkazu.
treba...
<p><a ...></a><ul>...</ul></p>
U "a" by nastavil pevnou sirku treba 7em, nastavil backgound-image sipecku zarovnanou doprava a pro jistotu nastavil jeste pravy padding
Leo
Profil
Chtelo by to ukazku, nejlip obrazovou, takhle vubec netusim o cem je rec, Leo
para
Profil
Predstav si ze mas text, ktery je odkaz, klasika. Na hover se ti ma rozbalit menu, ktere je ale 1cm nad onim odkazem. Tzn. ze kdyz chces mys presunout na to rozbalene menu, sjedes z odkazu ale v tom momente Ti rozbalene menu "utece", protoze uz neplati hover. Nejdrive jsem to vyresil JS a metodou setTimeout aby to rozbalene menu pockalo 1s. nez tam dojedu tou mysi, ale pripadali mi to nestabilni a tak jsem pouzil system ul a li tagu co jsou na http://www.maciweb.net/ a ten jeden cm vyresil tak ze posledni dva <li> tagy v rozbalovacim menu nemaji backgorund ani border takze mezi tim odkazem a rozbalenem menu uz neni zadna mezera. Snad jsem to popsal dobre. Kdyztak to dam nekam na inet, kdyby Vas to zajimalo. Ondra
Leo
Profil
To je jednoduchy, podmenu musi byt UVNITR elementu, ktery odchytava udalost najeti mysi (at uz je to hover v CSS nebo onmouseover v JS). A protozene nemuze byt primo v tom odkazu hlavniho menu (neni legalni mit uvnitr odkazu dalsi odkazy), musite je oba stracit do neceho spolecneho. Pokud napisete koretktne i HTML kod, tak to neco je pak <li> uvnitr <ul>. Leo
para
Profil
No ja uz to ted tak mam a chdi to dobre takze jsem happy. dikes
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0