Autor Zpráva
trneny2
Ahoj,
zatím ještě neumím scriptovat, proto prosím o radu. Potřeboval bych vytvořit nějaký script, který upozorní na nedostatečné rozlišení monitoru. Můžete mi pls někdo pomoci?

Předem díky
Joker
1. A k čemu to upozornění bude? Něco jako "Nemáte dost velké rozlišení, tak běžte jinam a nevopruzujte na mém skvělém webu"? Pochybuju, že by nějaký alert donutil návštěvníka si běžet koupit lepší monitor.

2. K čemu je dobré vědět rozlišení obrazovky? Co když nemám prohlížeč přes celý monitor? Co když nemám stránku přes celý prohlížeč?
Myslíte, že to je nepravděpodobné? Například mně tu z rozlišení 1280x1024 zbývá na stránku prostor 919x892.
Nox
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window.html#screen
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/hlasky.html
trneny2
já to myslel tak, že při menším rozlišení by stránka upozornila, že se nemusí správně zobrazit z důvodu nízkého rozlišení (aby i nechodily stížnosti, že to nefakčí tak, jak má)..........
Joker
A co se spíš zabývat tím, proč se ta stránka v nízkém rozlišení špatně zobrazí?

Tohle mi připomíná- Problém: rozbitá střecha na domě, padají z ní tašky. Řešení: vedle domu zatlouct ceduli "Pozor, padají tašky ze střechy" :-)
trneny2
hmm.... vidím, žhe každe máme jinej názor na věc..........
Leo
"Tohle mi připomíná- Problém: rozbitá střecha na domě, padají z ní tašky. Řešení: vedle domu zatlouct ceduli "Pozor, padají tašky ze střechy" :-)"

No rozhodne je to nejlevnejsi reseni, Leo
habendorf
Leo
No rozhodne je to nejlevnejsi reseni, Leo

Znám ještě jedno levnější. Vyfláknout se na to úplně.
Plaváček
trneny2

Potřeboval bych vytvořit nějaký script, který upozorní na nedostatečné rozlišení monitoru.

Jde to a mohu tě odkázat na knihovnu javascriptů. Ale dřív, než to udělám, promluvím ti do duše. Nedělej to. Upozornění, že mám jiné rozlišení je mi k prdu, když si ho z rozličných důvodů změnit nemohu nebo nechci. Jinak řečeno - oznamuješ mi něco, co ovlivnit třeba nedokážu a kvůli jedné webové stránce takové dobrodružství podnikat nechci.
trneny2
To: Plaváček
Já tím nechci říct, že si ten onen uživatel má změnit rozlišení nebo si popřípadě pořídit nový monitor, ale jen upozornit, že je ta stránka optimalizovaná na jiné rozlišení a že se asi nezobrazí správně.... Mělo by to mít pouze informativní účel.........
Plaváček
trneny2

Já tě asi chápu, ale zkus se na to podívat ze strany uživatele. K čemu je mi informativní charakter tohoto oznámení? Jediné, co se dozvím, je, že autor webu je neschopen vyrobit web tak, aby uživateli nekladl zbytečné překážky a nemusel zbytečně furt někam na něco klikat a potvrzovat.

Pokud chceš opravdu dobrou radu, pak udělej web tak, abys tohle řešit nemusel. Rozlišení monitoru je věc, kterou ovlivnit nemůžeš a tvůj návštěvník také ne (zkus třeba LCD monitor, který má pevně dané nativní rozlišení a jeho změna učiní pohled na obrazovku nepoužitelným).
Joker
trneny2
hmm.... vidím, žhe každe máme jinej názor na věc..........
Budiž. Každopádně pořád trvá moje otázka: Co když uživatel sice bude mít dost velké rozlišení monitoru, ale přesto nebude pro stránku dost velký prostor? Například řekněme, že stránka potřebuje 950px na šířku. Bude se proto testovat šířka třeba 1000px nebo větší.
Pokud mám rozlišení obrazovky 1280x1024, tak tím projdu, přestože budu mít třeba v Opeře danou boční lištu a pro stránku bude k dispozici jen 900px.
Nebo když mám 1600x1200, budu mít v Opeře vyklopenou boční lištu a vedle prohlížeče ještě ICQ (proč se s takovým rozlišením omezovat, že)
Co potom?
trneny2
No tak dobře, překecali ste mě......... Vykašlu se na to.......... ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0