Autor Zpráva
norx
Profil *
Ahoj, viděl jsem na nějakých stránkách kontrolu dat, např. u registrace tak když zadávám nick tak mi to automaticky píše že je v databázi a nebo že není, aniž bych odeslal data.
Zbystr
Profil *
Jedna se o kontrolu by AJAX, pochybuji, ze by byl nacten nekde seznam username v JS objektu (blbost ohledne bezpecnosti)
peta
Profil
norx
google.com ajax simple example.
Script na onkeydown/up pozada o soubor a jeho vysledek pak zobrazi.

Overovat existenci uzivatele timto zpusobem mi prijde celkem nevhodna zatez serveru. Tentyz vysledek dostanes pri odeslani, s tim, ze pritom treba 10x nezatezujes server, ale jen 1x.
Neco jineho je, kdybys pri tom resil dalsi policka. Pak by to melo smysl treba na odeslat vyhlasit tuhle hlasku a nesmazat formular, jak se to deje pri klasickem odeslani

Zbystr
"SELECT COUNT(*) FROM tabulka WHERE usernname=$user LIMIT 1"
myslim, ze to nacita jen pocet 0/1. Zalezi ovsem na pisateli, jak si script optimalizuje.
Zbystr
Profil *
peta:
samozrejme ze nacita pouze zda existuje nebo ne .....

Overovat existenci uzivatele timto zpusobem mi prijde celkem nevhodna zatez serveru. Tentyz vysledek dostanes pri odeslani, s tim, ze pritom treba 10x nezatezujes server, ale jen 1x. 

nemas vubec pravdu, pokud mas strach o zatez (i kdyz toto pouzivam normalne, a nikdy problem nebyl) tak to vyresis na onblur a mas take jeden dotaz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0