Autor Zpráva
:-)
Profil *
Ahoj, chtěl bych si udělat na stránky podobný výpis barev jako má třeba phpbb3 forum při vkládání příspěvků, koukal sem že to mají dělané přes javascript což hodně šetří místo ale nějak nechápu jak tam maj udělané to počítání hexa čísly barev... je to nějako přes 3 cykly ... mohl by mi prosím někdo vysvětlit jak to přibližně funguje? (nechci si to jen okopírovat chci si to udělat sám)

Nebo myslíte že vypsat prostě barvy ručně by bylo lepší řešení?


díky
Joker
Profil
Stačil by na to i jeden cyklus, vždyť barvy HTML vlastně nejsou nic jiného, než šestnáctková čísla od 0 do FFFFFF včetně, zarovnaná na 6 míst.
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/priklady/index.html Barvišky (sic!)
:-)
Profil *
No já si myslel že by stačil udělat nějaký cyklus kde by prostě javascript začal odnuly a pak šestnáckově zvyšoval to číslo nahoru o 1 a zbytek prostě doplnit nulama a mělo by to tak postupně vypsat celou paletu barev, nebo se pletu?
:-)
Profil *
Tak sem to zkoušel a funguje to, teď řeším jak z toho dostat nějakou pěknou paletu různých odstínů vštšiny barev bez toho aby tam těch barev muselo být 16 tisíc :)
peta
Profil
:-)
Najdi si script na prepocitavani RGB na UYV format. To by mohlo poresit tvuj problem. Kdyz to v Y (UYV) odstupnujes, tak by to melo byt stupnovane spravne i v RGB.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0