Autor Zpráva
dajusa
Profil
Hledal jsem hledal ale nenašel jsem. Mám udělat simulaci e-shopu a má to fungovat tak že když kliknu na produkt přidá jej funkce do košíku a spočítá mi cenu...takže jsem si vytvořil tlačítko a dal mu onclick a volám funkci pocitej_cenu(cena) s tím že mi to má připočítat cenu a vypsat pod tabulkou dole. Potřeboval bych zjistit jak dostat do funkce proměnnou ve které mám uloženou výslednou cenu, připočítal bych k tomu cenu výrobku a zase ji vytáhl z funkce ven abych ji zase mohl vypsat
Leo
Profil
"Potřeboval bych zjistit jak dostat do funkce proměnnou ve které mám uloženou výslednou cenu, připočítal bych k tomu cenu výrobku a zase ji vytáhl z funkce ven abych ji zase mohl vypsat"

proste u te fce nadefinujete vstupni argument a vratite z ni vysledek pres return, Leo
dajusa
Profil
to jsem zkoušel ale nefunguje to tak jak bych potřeboval...tady je skript...jak to upravit??
<script language="JavaScript">
var pocet=0;
var cena=0;
function pocitani(hodnota)
{
x = hodnota + 1;
return x;
};
</script>
<table>
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 1 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 2 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
</tr>
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 3 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 4 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
</tr>
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 5 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 6 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet)"></td>
</tr>
<tr><td>&nbsp;</td><td></td></tr>
<tr><td>Počet položek v košíku:</td><td><script>document.write(pocet)</script></td></tr>
<tr><td>Celková cena položek v košíku:</td><td></td</tr>
</table>
dajusa
Profil
Už jsem to vyřešil
skript vypadá takto:
<body>
<script language="JavaScript">
var pocet=0;
function pocitani(pocet)
{
pocet ++;
document.shop.cislo.value = pocet;
return pocet;
};

</script>
<table>
<form name="shop">
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 1 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 2 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
</tr>
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 3 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 4 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
</tr>
<tr>
    <td><input type="button" value="Položka 5 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
    <td><input type="button" value="Položka 6 - přidat do košíku" onclick="pocet=pocitani(pocet);"></td>
</tr>
<tr><td>&nbsp;</td><td></td></tr>
<tr><td>Počet položek v košíku:</td><td><input type="text" value="" size="3" name="cislo"> </td></tr>
<tr><td>Celková cena položek v košíku:</td><td></td</tr>
</form>
</table>
  </body>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0