Autor Zpráva
Kato
Profil
Pardón - viz níže.
Kato
Profil
Zdravím,
vím, že je to zde již mnohokrát ohrané téma a to téma uploadu souboru od klienta na server a zobrazené průběhu. Ovšem nějak jsem nenalezl uspokojive řešení (CGI, Perl, APC ap. fakt nechci), až jsem narazil na serveru DEVPRO.it na Object.FileReference_List, jehož příklad použití se skládá ze 3(4) souborů a to:
FileReference_List.js:
example.js
"FileReference.php"

a samotný soubor s formulářem, z kterého se to odesílá, kde je důležité pouze
<body onload="elementsInit(); fileRef.init('test');">

a
<span onclick="fileRef.browse(filetype);">[ BROWSE FILE ]</span>
</div>
<div id="action"> &nbsp; </div>
<div id="progress"></div>

(+ ještě soubor FileReference_List.swf)

Vše funguje jak má, moc se mi to libí. Ovšem bohužel v JavaScriptu neumím ani "Hello World" :( a potřeboval bych:
a) odeslat souborů víc (konkrétně 5) - tzn. za a) víc výběrů nebo za b) po uploadu nabídnout další
b) při zobrazení chybové hlášky nebo prostě po kliku na "Storno" při vybírání souboru umožnit odeslat jiný soubor (hláška onCancel ap. je sice fajn, ale radši bych nabídl možnost kliknout na to znovu)
c) po odeslání souboru umožnit "změnit volbu" (tzn. vybrat nový a starý vymazat) (tohle mě nejmíň trápí, ale bylo by to příjemné O:-) )


Omlouvám se, že jsem to popsal tak, jak jsem to popsal, ale nevím, jak jinak. Stejně tak doufám, že jsem trefil kategorii (imho tohle spadá převážně právě do JS (se kterým si nevím vůbec rady)). No a nakonec se předem omlouvám, jestli je to extra lamerská otázka, opakování tématu ap.
Tak předem díky za help a pro dnešek už dobrou noc :)
Kato
Profil
Ou je - to nikdo netusite, nechce se, je to tak blbe polozena otazka nebo je to proste tak lamerskej dotaz, ze ho nema smysl resit? O:-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kato:
a) V dialogu pro výběr souboru je možné jich vybrat víc. Vyvolat další dialog po úspěšném uploadu by mělo jít tak, že přidáš za trace('onComplete: ' + file.name) volání fileRef.browse(filetype);
b) Tato možnost tam je sama od sebe, ne? Stornování nezruší možnost kliknout na „[ BROWSE FILE ]“ znovu.
c) To bude asi složitější a pochybuji, že ti zde někdo naservíruje hotové řešení.
Kato
Profil
Díky moc za odpověď Chamurappi :)
Nicméně:
a) vybrat více souborů sice možné je, ale nahraje se na server pouze jeden soubor. Když přidám volání fileRef.browse(filetype); tak mi po skončení uploadu sice naskočí okno pro výběr souboru, ale vybraný soubor se neuploaduje
b) máš recht - funguje to v pohodě - asi jsem předtím něco zkonil
c) pohoda - to je opravdu to, co mě trápí nejmíň :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0