Autor Zpráva
premek
Profil *
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo poradit, jestli je možné, vyhnout se poskakování stránky zpět na začátek. Konkrétní příklad najdete zde
Když má uživatel malý monitor, tak roluje tak, aby viděl celý domek i s barevnou paletou. Jakmile ale klikne na barvu, poskočí stránka zpět na začátek a je třeba znovu rolovat. Jde nějak zajistit, aby stránka zůstala při klikání na stejné pozici??
Plaváček
Profil
premek

Zkus tohle

<a href="#" ...

nahradit tímhle:

<a href="#colorpicker" ...

Třeba
premek
Profil *
Výborné, pomohlo to, děkuju moc!!
centi
Profil
Alebo upraviť onclick palety na:

onclick="color('#5C9E20'); return false;"
Leo
Profil
Nebo proste onclick nedelat na odkazu, kdyz chcete aby to jako odkaz nefungovalo, ne? :-) Leo
Plaváček
Profil
Leo

Nebo tak :)
centi
Profil
Leo
To je síce pravda, ale čo ak chcem na takomto prvku nejaký hover? V tom prípade je myslím jednoduchšie a lepšie použiť odkaz a zakázať mu vykonanie hrefu, ako riešiť hover na inom tagu pre IE :)
ah01
Profil
Občas je vidět následující řešení
<a href="javascript:;" onclick="..."> 
premek
Profil *
Leo: no jasně no, to přemýšlení fakt bolí :)
Leo
Profil
"To je síce pravda, ale čo ak chcem na takomto prvku nejaký hover? V tom prípade je myslím jednoduchšie a lepšie použiť odkaz a zakázať mu vykonanie hrefu, ako riešiť hover na inom tagu pre IE :)" (centi)

Zakladni technologie pro tvorbu webu jsou dve - html (nebo xhtml, to nehraje roli) a http. O tu druhou se tvurce stranek vetsinou nestara (nemusi starat). Takze znacku <a> pouzivam tam, kde chci mit ODKAZ. Dalsi nastavbove technologie nesmi HTML prznit. Pokud to ma DELAT neco jineho, pouziju JavaScript. CSS resi VZHLED. Kdyz uz tam ma premek tak jako tak pridanou funkcnost JavaScriptem, neni problem osetrit i hover (tedy onmouseover).

"Občas je vidět následující řešení <a href="javascript:;" onclick="...">" (ah01)

Jsou videt i vetsi zvrhlosti, ale svedci o tom, ze autor vubec nevi, co dela. Leo
centi
Profil
Leo
No ja si zase myslím, že je menšie zlo zneužiť odkaz na tento účel, ako riešiť hover javascriptom (ale to bude asi tým, že viac tvorím webové aplikácie, kde je dôležité ušetriť každú milisekundu kódu).

Každopádne sme už veľmi OT. Dotaz zodpovedaný bol a to je hlavné :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
U mnoha věcí, na které se kliká, lze href odkazu dobře využít k poskytnutí smysluplné alternativy pro JavaScriptem neobdařené prohlížeče. Prvek konající určitou činnost může fungovat jako odkaz na činnost vykonanou přes HTTP dotaz i jako volání ekvivalentní funkce v JS, pokud je JS k dispozici — není snad teprve tohle ideální stav?

Modelová situace: skriptování mám povolené, ale chci si porovnat dvě barvy domečku. Na jednu barvičku kliknu normálně, na druhou se shiftem/controlem — očekávám, že se mi dům obarvený druhou barvou otevře do nového okna/tabu a že si je budu moci porovnat.

To by ale musel premek patřičně uzpůsobit nejen hrefy, ale i skript na straně serveru.
Leo
Profil
"U mnoha věcí, na které se kliká, lze href odkazu dobře využít k poskytnutí smysluplné alternativy pro JavaScriptem neobdařené prohlížeče. Prvek konající určitou činnost může fungovat jako odkaz na činnost vykonanou přes HTTP dotaz i jako volání ekvivalentní funkce v JS, pokud je JS k dispozici — není snad teprve tohle ideální stav? "

To samozrejme ano, ja jsem nikde netvrdil, ze ne :-) Pokud to ma fungovat v html jako odkaz at tam odkaz je, Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0