Autor Zpráva
Venca V
Profil
Zdravím, chtěl bych zběhlejší v JavaScriptu poprosit o radu, jak přistupovat JavaScriptem ke cookies. Googloval jsem, nicméně otazníků zůstalo dost... V jednom scriptu jsem použil
var styl=document.cookie.substring(5,6);

V tomto případě dostačující, stačilo mi přečíst, jestli hodnota je 1 nebo 2; ALE:
1/ V této aplikaci vím, že bude existovat pouze jedna cookie, ale co když bude cookies víc? Dá se zapsat třeba
document.cookie(jmeno_cookie)
? Zkoušel jsem bez úspěchu, možná jsem měl někde chybu....

2/ Cookie v tomto případě musím dělat Javascriptem, dá se při vytváření cookie JS nějak nastavit pro jakou doménu je cookie platná?

3/ Na to navazuje otázka: pracuje objekt document.cookie pouze s cookies vytvořenými právě tou stránkou, která je prohlížena? Nemůže se stát, že přečte jinou cookie stejného jména?

4/ Při prohlížení na disku se mi v tomto případě cookies normálně ukládají a můžu s nimi pomocí JS pracovat, ale když jsem aplikaci nahrál na server, cookie se mi JavaScriptem nevytvoří (v tomto případě opět nevadí, aplikace se bude používat z disku, jde mi o příští práci). PHP v tomto případě nemohu použít, musí to být pouze HTML+JS, je to normální, že se ze serveru nedá ukládat JavaScriptem cookie, nebo je chyba u mě?

Doufám, že jsem se správně vyjádřil, předem děkuji za odpovědi. Tady je odkaz. Díky, Venca V
peta
Profil
Venca V
jakpsatweb - javascript - priklady - cookies
jakpsatweb - javascript - cookies

http://www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
u mazesmith a digit invader mam tez cookies.

1 nepouzival jsem
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/cookie-rozsekani.html

2
this.$name = name
if (hours) this.$expiration=new Date((new Date()).getTime()+hours*3600000); else this.$expiration = null
if (path) this.$path = path; else this.$path = null
if (domain) this.$domain = domain; else this.$domain = null
if (secure) this.$secure = true;
Cili se nastavuji stejne hodnory jako php. cz.php.net

3
pracuje se vsemi cookies, myslim. Coz je logicke, protoze vice ruznych domen muze sdilet cookies.

4
cookies se vytvareji na disk. Jejich mazani si nastavujes prohlizecem. Obvykle maji cas vyprseni. Prohlizecem muzes nastavit mazani po zavreni okna nebo je smazat rucne nebo je smazat primo fyzicky na disku a nebo je muze smazat jiny program, treba antivirus, pro jistotu.

co treba pouzit google a najit si nejakou literaturu?
Bubák
Profil
Coz je logicke, protoze vice ruznych domen muze sdilet cookies.
Nemůže, což je logické bezpečnostní opatření.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0