Autor Zpráva
Petroff
Profil
Potřebuju nějaký co nejjednodušší test zda má uživatel vypnuté styly
(napadá mě vyrobit neviditelný createElement => style.height=xxx a pak ho "změřit" ....není něco jednoduššího?)
Zbystr
Profil *
No napada me jedna metoda podobna te tvoji, v CSS budes mit nastaven nejaky element traba ma placnu span.test {display:none}

a potom if (document.getElementById('test').style.display != 'none'){alert('style vypnutej')}

asi to nebude nejlepsi reseni, ale jine mne nenapada
peta
Profil
mozna by stacilo neco jako alert(document.style).
Kazdopadne tvurce www se musi bez pomucek typu neco mate neco ne, obejit.
Co ti pomuze, kdyz ti stranka vyhlasi:
- nemate flash
- nemate javascript
- nemate styly
- nemate povolene activeX
To mne v celku nezajima, ja jsem chtel s tou strankou pracovat. Tvurce mel zaridit, aby se dala stranka pouzivat bez omezeni i slepym spoluobcanum, treba. Slepemu je flash na 2 veci, protoze mu to hlasova ctecka neprecte, co je ve flash.
Petroff
Profil
to peta
[ajaj site:flash.hry & čtečka :-]

Mě se osvědčilo dbát, aby stránka byla OK s vypnutými i zapnutými styly, totéž i u JS.
Ale pokud mohu pomocí JS usnadnit ovládání - proč by měl user hledat nové okno (mezi taby) s odesílacím formem, pak ho zavřít a vrátit se k pův.stránce, když vše zvládne kombinace css+js
Pouze potřebuju pro případ JS=on Styly=off "odstranit" z lišty tlačítko pro otvírání FORMu (ten je permanentně zobrazen, takže toto tlačítko je trochu matoucí)

to Zbystr
Jsi si jistý že span#test {display:none} nebude mít: elem.style.display == 'none' ????
(nevím proč by to mělo fungovat)

Žádné prvky navíc (ikdyž prázdný span by snad nevadil) aby se při těch vypn.stylech nezobrazily.
Už jsem se rozhodl použít hlavičku stránky (má nastavený height a border v css souboru)
Zkusím testovat clientHeight - nebo offsetHeight , ještě nevím....obrázek se sice zobrazí i při vyp.stylech se stejnou výškou (ale css border už nikoliv)

Myslím že nejjednodušší je test: if clientHeight == offsetHeight then vypnuté styly ...uvidíme
peta
Profil
Zbystr
Mno, kdyz to tak ctu u Petroff, nevsiml jsem si, ale ma pravdu
<style>span {display:none;}
<span></span>
<script>alert(document.getElementsByTagName('SPAN')[0].style.display)< /script>
Musim te zklamat, ale bez computedStyle je vysledek '' .

Petroff
Spis bych zkusil
<span style="display:none"></span>
nebo
<span onload="this.style.display='none';"></span>

JS - tak jsem to v podstate myslel. Pokud se da stranka bez JS/CSS pouzit, pak JS pro usnadneni ok. Ale mysli na hlasove ctecky. Oni muzou mit JS /CSS zapnute a jestlize jim zhasnes ovladaci prvky, pak si reknou "mame radost" a zvoli z vyhledavace dalsi stranku
Petroff
Profil
to peta
Mě na těch stránkách s Flashovkama čtečky problém nedělají.
Zato spuštění souboru xxxx.swf při zap/vyp JS ano.
Např. jsem zkusil dát do iframu
<iframe id="hra" src="http://www.shockwave.com/content/squareoff/sis/jqsqfmct.swf" style="width:100%; margin: 0 auto"></iframe>
A výsledek? Opera,Mozilla OK, IE6/7 se nenačte (nespustí se JS; ie6 ani neohlásí chybu)


Cílem je najít nějaký způsob, aby aspoň user s JS mohl během hry měnit SIZE flashe...neexistuje nějaké hotové řešení ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0