Autor Zpráva
a
Profil *
Dobrý den,

mám div na kterém mám použito několik událostí.

onmousedown - nastaví mi jiný div (s nějakým obsahem z databáze) na position: absolute a jeho souřadnice těsně za kurzor myši
onmousemove - tady je kód, který mi při pohybu myši mění i souřadnice divu za kurzorem.
onmouseup - nastaví div za kurorem na visibility: hidden a výchozí hodnoty divu za kurzorem ...

problém je ten, že nejsem schopen vyřešit to, že při pohybu myší a stisknutém tlačítku se mi označuje text a obrázky pod kurzorem.
Toho bych se potřeboval nějak zbavit, abych mohl pouze přetahovat div na určité místo. Dá se toto nějak vyřešit?
Vím že by šlo div nedávat za kurzor, ale pod něj, jenže já potřebuju ještě s přilepeným divem měnit události onmouseover jiných prvků na stránce a to nejde, když mám div pod kurzorem.

děkuji za každý tip
peta
a
function myska(e)
{return true/false}
pokud tam nic nenapises, je to vzdy true
a
Profil *
Tomu moc nerozumím

mám:

function setCursorDivPhoto(e){
if (!e) var e = window.event;

document.getElementById("movePhotoToMenu").style.left = e.clientX + document.documentElement.scrollLeft - 178 + "px";
document.getElementById("movePhotoToMenu").style.top = e.clientY + document.documentElement.scrollTop + "px";
}

window.onscroll = setCursorDivPhoto;
document.body.onmousemove = setCursorDivPhoto;

toto mi nastavuje pozici cursoru poté co dám onmousedown. Onmouseup vše nastaví na defaultní hodnoty (tedy za kurzorem nic není).
Jenže když mám stisknuto tlačítku tak sice div "movePhotoToMenu" je umístěn za myší, ale obsah stránky pohybem myši zároveň označuju (což vypadá nehezky).

Jde mi o to, jak udělat něco, co by onmousedown registrovalo pouze pro tu funkci setCursorDivPhoto.
peta
a
tak google.com javascript mouse crossbrowser
a
Profil *
Tak jsem věc nakonec vyřešil, dalo to zabart:)
Třeba to někomu pomůže... dá se udělat to, že se odebere document.body(nebo jinému elementu) možnost označovat text myší.
Buď zrušením události onselectstart, anebo pro FF pomocí CSS stylu.

//IE,Opera
if (typeof document.body.onselectstart != "undefined") document.body.onselectstart=function(){return false;};
//FF
else if (typeof target.style.MozUserSelect != "undefined") document.body.style.MozUserSelect="none";
//Others
else document.body.onmousedown=function(){return false;};

Zdroj: www.dynamicdrive.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: