Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím,

Jdou používat ve skriptu co volám v js taky sessions? Protože já se z volaného skriptu do sessions nedostanu, ukazuje to, že jsou prázdné. Přitom by mi to ušetřilo spoustu práce a také bych nechtěl nastavovat nějaké proměnné do js funkce, tj aby prostě nebyly vidět.

Jde to tedy?

Poraďte prosím někdo něco :)

Když napíšu

print_r($_SESSION);

Tak to nic nevypíše... Nevím jestli to je normální chování, ale dost mi to „překáží“ :)


Díky
peta
Profil
joe
>>> diskuse - php
session_start
"xxx.php?".session_name()."=".session_id()
action="xxx.php"
<input name="<?php echo session_name(); ?>" value="<?php echo session_id(); ?>">
Mne to funguje zcela normalne, jak ma. Staci odesilat NAME a ID, tak jak je mas odesilat s formularem / odkazem a nespolehat na javascript / cookies a podobne
joe
Profil
peta
To funguje, jenže jsem psal o ajaxu. Nevím proč, ale v tom skriptu co volám javascriptem mi nefunguje proměnná $_SESSION...session mám spuštěné, ale prostě to nejde.

Včera jsem to nahrával na FTP, tam to jde, na localhostu mi to nechtělo včera fungovat, je to divné...

Je to v javascriptech, protože se to týká převážně js, normálně v php mi sessions jdou v průběhu načítání stránek...
Leo
Profil
Pochybuju, ze je to v js. Ajax sice pozadavek na server iniciuje, ale posila ho prohlizec, a tem posila i patricne cookies. Koukal jste se vubec na http komunikaci klient-server? A pokud pouzivate "localhost" v adresnim radku, tak cookies nefunguji, obcas, protoze to neni platny nazev domeny. Leo
Ondra_xxxxx
Profil *
to joe:

Mám úplně přesně na chlup ten samý problém :o)
Leo
Profil
"Mám úplně přesně na chlup ten samý problém :o)"

A ja uplne presne na chlup ten samy dotaz/radu - kouknout se nejdriv na http komunikaci, Leo
Ondra_xxxxx
Profil *
to Leo:

Hmm už ten problém nemám :o)
Jsem idiot. Já si tu session omylem mazal. Prostě jsem udělal chybu v podmínce.... dělal jsem to k ránu a už jsem toho měl asi dost no :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0