Autor Zpráva
med
Profil *
Cau hele kdyz si v js zapíšu něco do proměnný jako třeba takhle ....datum= new Date() ;
rocnik=datum.getFullYear();

tak nevíte jak bych dostal odnotu tý proměnný rocnik do formularovyho pole
<input size=4 type="text" name="rocnik" value"<?php echo "$rocnik"; ?>" maxlength=4 >

?

Funguje to tak, že onsubmit zapne funkci ktera to zkontroluje a když je to pole prázdný tak do něj dá aktuální rok a ten aby to vratilo do toho formulare k dalsimu zpracovani.


Předem dík
Jan Tvrdík
Profil
Nechápu, zda to chceš JS nebo PHP, takže použiju PHP, protože je na to lepší (pokud to chápu)
<input size=4 type="text" name="rocnik" value"<?php echo date("Y"); ?>" maxlength=4 >
orava
Profil
value"<?php echo date("Y"); ?>"
nemalo by tam byt
value="<?php echo date("Y"); ?>"
med
Profil *
Nene ja to potrbuju ze mam ve formulari kontrolu javascriptem a ze kdyz dopole rok nic nezadas tak aby se to doplnilo aktualnim rokem
Mike8748
Profil
tomu inputu pridelej jeste ID
v onsubmit handleru vykonas neco na zpusob
if (document.getElementById('rocnik').value='') document.getElementById('rocnik').value=datum.getFullYear();
med
Profil *
Jojo, díky moc už to takhle funguje ale eště bych potřeboval něco. S javascriptem začínám tak mě prosim neukamenujte :) ale když mám proměnou rok ve který mám číslo 5 a chci udělat abych do proměný výsledek dal součet proměnné rok a čísla 2000 tak aby my vyšlo 2005 jak to mam zapsat? když napíšu výsledek=rok+2000; tak mi to vyplivne 52000..z toho chapu, že to sloučilo ty hodnoty do jednoho řetězce ale ne sečetlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0