Autor Zpráva
Charlie
Potřebuji zakázat klikání na tlačítko "Zpět", jak to mám udělat? Zkusil jsem tohle:

window.onback = zakaz(); 

function zakaz() {
history.forward();
alert('Klikat na "Zpět" je zakázané!');
return;
}

Tento kód ale spouští funkci zakaz() vždy, při reloadu, při odeslání formuláře, i při kliknutí na tlačítko "Zpět".

Celé se mi to nezdá jako ideální řešení, spíš bych bral něco jako tohle:

window.onback = return false;

Nic méně Javascript vůbec neumím, takže to nejsem schopen vyřešit sám. Díky.
Boldrik
No tak si vypnu javascript. v praxi klikani zpet proste nezabranis
Charlie
Jo, mam proti tomu ochranu v PHP kódu, ale dejme tomu že si tou ochranou nejsem moc jistý. Můj systém je velmi složitý a tato ochrana Javyscriptem by se mi opravdu hodila.

Navíc, lidé, kteří budou prohlížet mé stránky budou převážně z řad dospělých doktorů, kteří ani nemají ponětí, co to Javascript je.
Fred
Charlie Myslím, že pokud se použije na onload té stránky location.replace('taStejnaStranka') , historie se ztratí, ale nebyl bych tedy rád jako uživatel.
Charlie
Fred, no, tak jdu s pravdou ven.

Dělám on-line kurzy. Člověk si zaplatí kurz a hodí ho to na soubor kurz.php. Tady se mu zobrazí uvítací stránka kurzu. Poté je fáze, kde uživatel prochází skrz jednotlivé kapitoly a řeší testy, podle kterých se určuje úspěšnost kurzu. A kdyby se uživatel, který právě špatně udělal test mohl vrátit zpět, úplně by to postrádalo smysl.

Na úvodní stránku můžu napsat: Neklikejte na "Zpět", ale protože je to komerční záležitost, budou chtít uživatelé dosáhnout co nejlepších výsledků a to je donutí podvádět.

Jak jsem již říkal, mám to asi ošéfované přes PHP, ale vzhledem k tomu, že se POST odesílá pořád na jeden soubor, nemůžu zaručit, že bude vše fungovat. Celý průběh kurzu zapisuji do databáze, podle které kontroliji, zda je uživatel tam, kde má být, nebo ne.

A to je důvod, proč to potřebuju. Nejsem žádný webdesignerský prase, snažím se jen udělat co nejlepší aplikaci.
Fred
Hm, tak jsem to zkoušel a replacnutá stránka se smaže z historie.

Tedy

stránka 1 se jménem prejdi-na-no-history.htm

kód : <a href="no-history.htm">bez historie</a>

stránka 2 se jménem no-history.htm

kód :
<script type="text/javascript">
function init(){document.location.replace('bez-historie.htm')}//přesměruje na stránku bez-historie.htm
window.onload=init
</script>

stránka 3 se jménem bez-historie.htm
tlačítko zpět ji vrátí na první stránku a vynechává v historii stránku 2
Fred
Charlie Aha jsi mě předběhnul, zkus si to co jsem napsal výše, plyne z toho, že by jsi potřeboval nějaké mezistránky, které by nebyly v historii. Nevyznám se v php, ale mám pocit, že by šlo v hlavičce posílat nějaký meta refresh pokud je nežádoucí referer. Tedy, aby pokud je referer ona stránka , aby se to refresnulo pomocí meta zpátky. viz http://www.siteexperts.com/tips/functions/ts14/page1.asp
Charlie
Fred, tvoje řešení je elegantní, ale obávám se, že ho nemohu použít. Asi by mi to zabilo všechny mé POST proměnné. Ale moc díky!
Aleš Janda
Profil *
A co si v databázi pamatovat, jestli se ten test už vyhodnotil nebo ne?
Podruhé už by to nešlo..
Yuhů
To, co navrhuje Aleš, je standardní postup.
printf
navíc pokud člověk otevře stránku v novém okně (panelu), tak ani tlačítko "zpět" nepotřebuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0