Autor Zpráva
Jairo
Profil *
Chcem sa opytat ci je mozne pomocou javascriptu zistit pocet riadkov textu ktory sa nachadza v <div></div> ked viem presnu sirku tohto oddielu. Ak ano ako? POtrebujem upravit vysku oddielu tak aby bol taky vysoky ako je potrebne pre zobrazenie celeho textu. Dalej chcem aby skript pametal aj na to, ze zmenou velkosti pisma sa zmeni aj pocet riadkov, takze sa upravi aj vyska oddielu.

Dufam ze som to napisal dost jasne.

Dakujem...
Honza Hučín
Profil
Já mám dojem, že při pevné šířce se dělá výška oddílu automaticky (pokud ji sám nezadáš). Takže to je možná zbytečné řešit.
Yuhů
Profil
neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak zjistit počet řádků.

Ten problém mi připadá umělý, výška by skutečně měla vyplynout sama. V Exploreru. Ve standardních prohlížečích si ten problém dokážu představit, ale musel bych vidět celou koncepci stránky (která je podle mě blbě, pokud má spoléhat na javascript).
Jairo
Profil *
Chcel som menit vysku otvaraneho okna (pomocou window.open()) tak aby sa mi donho zmestili tri oddiely nad sebou. Vo vrchnom by bola hlavicka, v strednom obrazok a v spodnom text. No a vsetko by to malo byt v okne ktore ma zakazane rolovanie a jeho vyska by sa menila az do chvile kedy by dosiahla vysku plochy monitora (vizualna poziadavka). Rolovatko by sa objavilo iba v tretom oddieli v pripade ze by chcel presiahnut spodny okraj prehliadaca.

Inymi slovami okno by bolo vzdy iba tak velke ako treba a treti oddiel by mal posuvnik iba ak by text presiahol jeho vysku pri okne na plnu vysku monitora.
Yuhů
Profil
jo aha. Hm. Kaskádové styly s tímhle nepočítají (jsou dost omezené, pokud jde o přizpůsobení se obsahu).

Tabulka by to mohla řešit. Tabulka s nastavenou výškou 100%. Horní buňka s hlavičkou a nastavenou pevnou výškou. Prostřední buňka s nastavením výšky co největší (nejlépe třeba 100%). Uvnitř ní div s nastavenou výškou a overflow: auto;. Dolní buňka s nastavenou výškou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0