Autor Zpráva
Igor
Profil *
Dobrý deň poprosil by som Vás o radu. Nevyznám sa vôbec do Javascriptu a php. Robim si stranku html a použivam DOCTYPE ale javascript ktorý mi napísal kamarát funguje iba keď doctype zmažem. popis javascriptu: bežiaci text ktorý si čerpá informácie so súboru texty.txt

<marquee onMouseover="this.scrollAmount=3" onMouseout="this.scrollAmount=6"><?
$radky=file("texty.txt");
for ($a=0; $a<count($radky); $a++):
if ($a>0) echo " - ";
echo $radky[$a];
endfor;
?></marquee>

Je možne nejako tieto dve veci spojiť aby to išlo.
Ďakujem
Igor
Profil *
este doplnim subor musi byt nieco.php aby mi to fungovalo nie je mozne to nejako prerobit aby to islo aj pod suborom nieco.htm
Igor
Profil *
no zatial som to vyriesil tak ze ten javascript ide v osobitnom subore a do danej stranky je dany cez iframe a nevyhadzuje ani jednu chybicku... ale uvitam aj ine riesenie. Dakuejm
Bubák
Profil
V Opeře a Safari ri to fungovat nebude. V IE a Firefoxu to musí fungovat bez ohledu na DTD.
Když, tak dej odkaz na problémovou stránku.
Chamurappi
Profil
Doplním ze zprávy, co mi Igor psal přes formulář na Webylonu: „problem je v tom ze stranka bola validna ked som tam dal javascript tak som musel zmazat doctype a teraz je v nej uz bordel je mozne nejako tie dve veci spojit“.
Poslal jsem ho sem s tím, že by měl svůj problém lépe popsat a doplnit ukázkou.

Reaguji na Igora:
To, co je uvnitř <? ... ?>, není JavaScript, ale PHP. To běží na straně serveru => prohlížeč (ani validátor) tuto část kódu nevidí, vidí jen výsledný kód, viz povídání na téma klient/server na JPW.

Stránka s elementem <marquee> nebude validní, ani když tam dáš <!doctype>, takže asi není důvod ho tam přidávat.
peta
Profil
Igor
To mas nejake zmylene. Javascript si ze souboru bezne zadne informace cerpat nemuze. Na to bys musel pridat hafo dalsiho scriptu.

Co jsi sem poslal je PHP s JS to nijak nesouvisi.
PHP na doctype nezavisi.
Jinymi slovy, JS problem, ktery neni je vyresen. A tim bych tema ukoncil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0