Autor Zpráva
MaxwellDemon
Profil
ahoj lidi, narazila jsem na poměrně nemilej problém se zjišťováním počtu radiobuttonů v elementu pomocí javascriptu ... všechno funguje v pohodě, pokud je jich 2 a víc ... v případě, že je jenom jeden (vim, že to vypadá trochu nelogicky, ale je to a/ generovaný z databáze, takže nevim dopředu, kolik možností najde, b/ i v případě toho jednoho chci, aby si ho uživatel všimnul a explicitně ho začeknul a neměl ho předvolenej) ... v případě, že je jenom jedna varianta, tak mi length hází undefined ... zkoušela jsem k tomu elementu přistupovat všemožnejma způsobama, ale výsledek je pořád stejnej ... máte s tim někdo nějakou zkušenost?

zatim to obcházim pomocí php, že si ten počet do tý js funkce předávám předem, ale je to pochopitelně takový nouzový řešení přes hlavu ... ráda bych to vyřešila čistým způsobem přes javascript přímo
Joker
Profil
MaxwellDemon
No a jakým způsobem je to zjišťování udělané?
MaxwellDemon
Profil
přes document.forms["shipping_payment_form"].elements["shipping_method"].le ngth ... v případě, že tam jsou ty radiobuttony v tom elementu 2 a víc, tak to vrací správnej počet ... v případě jednoho jedinýho radiobuttonu to vrací undefined

potřebuju to na zjištění, jestli je alespoň jeden z nich začeknutej ... a zcela záměrně tam nechci mít žádnou předvolbu ... chci to mít prázdný, aby to uživatele donutilo si to přečíst a něco začeknout vědomě

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0