Autor Zpráva
Axim
Profil
V IVT jsem dostal za úkol pomocí javascriptu udělat hru šibenice. Zadáte slovo, to se vám na další stránce změní na podtržítka a objeví obrázek šibenice.Do pole zadává další "hráč" písmena a pokud uhádne, příslušné podtržítko se změní na písmeno. Když neuhádne obrázek se změní na další, on něco blíž popravě. Má někdo tip jak na to?
Jára
Profil *
http://www.testpark.cz/sibenice.php
oogi
Profil
Jára
V této hře je použito PHP, Axim potřebuje sice asi něco podobného, ale v Javascriptu.
joe
Profil
Je to docela jednoduché. Do proměnné si uložíš zadané slovo, pak zobrazíš „jinou“ stránku pomocí document.getElementById a pak budeš testovat zadaná písmena vůči prvnímu slovu a případně zobrazovat další část na šibenici nebo zobrazíš správné písmeno.

Ale nečekej, že ti to tu bude někdo dělat, když je to tvůj úkol.
Yuhů
Profil
Joe, pod tím "jinou" stránku myslíš tu samou stránku, že? Jenom s vyměněným obsahem prvku.

Protože pokud to bude skutečně jiná stránka, tak té se dají předávat informace pouze přes cookies nebo součást adresy. Vzhledem k charakteru hry by asi nebylo vhodné vypisovat tajenku za křížkem v adrese (document.location.hash), jako se to dělá v těchto případech. Takže jediný způsob je uložit cookie, a nebo za žádných okolností neopouštět stránku. Takže pokud zavrhneme cookie, "další stránka" musí být falešná.
joe
Profil
Yuhů
Jasně :-) Jinou stránkou jsem myslel tu samou, jen vyměnit/změnit nějaké prvky. Přes cookies by to šlo taky, jen jsem to nechtěl dělat víc složité :-)
peta
Profil
Axim
viz popsane postupy

slo by to udelat i na zaklade
jakpsatweb - javascript - priklady - formulare
jakpsatweb - javascript - udalosti - onchange/click

misto podtrzitek muzes vypisovat prazdne inputy.
Nebo text muzes vypisovat do textarea s podtrzitkama. misto innerHTML pouzijes normalni value

nebo muzes najit neco hotove
google.com javascript sibenice
lusk.cz
google.com javascript hangman
(anglicky se tento typ hry nazyva hangman)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0