Autor Zpráva
Marek123
Profil *
Dobry den potreoval by som zistit, ci vzdialeny zdroj existuje alebo nie pomocou javascriptu a podla toho ho includovat alebo vypisat hlasku.
Vedel by mi niekto poradit, co by som mohol na to vyuzit?
SSI? Ajax?
Totiz musi to byt s urcitostou externy zdroj a je jedno co bude obsahovat, ide iba o to ci je server pristupny a subor dostupny.
imploder
Profil
Marek123
SSI? Ajax?
Pokud vím, tak Ajax spočívá právě v načítání obsahu ze serveru pomocí JavaScriptu. Takže to bude asi to pravé. Ale já tomu nerozumím, takže jak konkrétně na to ti neporadím.
Marek123
Profil *
SSI? Ajax?
Pokud vím, tak Ajax spočívá právě v načítání obsahu ze serveru pomocí JavaScriptu. Takže to bude asi to pravé. Ale já tomu nerozumím, takže jak konkrétně na to ti neporadím.


Niesom si isty, ale mam dojem ze ajax pomocou javascriptu neakceptuje externe subory, ale iba tie na servery.
Pri Server Side Include neviem akou formou to funguje, ale zda sa mi ze to je obdobne.
peta
Profil
Marek123
ajax akceptuje vse, co mu dovoli dany server, mam ten pocit. Pokud cns.cz povoli posilani kurzovniho listku, muzes jej zobrazit na strance. samozrejme s malou upravou vlajeckami a tak :)
V jinem pripade lze pouzit pro totez php file funkce cz.php.net/file .
Iframe tez nacita cizi stranku uplne bez problemu, jen nevim, zda ti JS dovoli do ni sahat. Byla tu spousta hlasek, ze ne. Sam jsem to nepotreboval, takovou stranku jsem nacetl pres php.
centi
Profil
peta
Pomocou AJAXu môžeš posielať requesty len na zdroje na rovnakej doméne ako je skript, ktorý request poslal.
Marek123
Profil *
Takze ani riesenie nacitania externeho XML v nedohladne?
Sa mi zda ze tymto sposobom sa to nejak da docielit, ale niesom si isty...
Leo
Profil
"Sa mi zda ze tymto sposobom sa to nejak da docielit, ale niesom si isty..."

V nejhorsim tak, ze primarnim http klientem bude vas skript (treba php) na vasem serveru, ten to stahne a posle do js, Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marka123:
Na straně klienta jde bariéra domén překonat při použití JSONP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0