Autor Zpráva
vendo
Profil
mám taký problémik, poradí niekto???

viem zistiť rozmery aktuálnej obrazovky pomocou
document.body.clientWidth
atď, ale chcel by som vytvoriť menšiu webgalériu, zatiaľ na ručný klik, otvoriť v _blank na plný formát, jediné čo potrebujem je aby sa mi celý obrázok natiahol cca 1 cm od každého okraja, teda 1cm sprava a zľava ak je obrázok na šírku, resp. 1cm zhora a zdola ak má niekto prhliadač zaprataný lištami... a tiež 1cm zhora a zdola ak je obrázok na výšku...
potrebujem vedieť ako zistiť pomer strán, teda použiť výraz if x>z... apd., ...

ako sa dá zistiť pomer strán v JS??? alebo je na to nejaká finta??? aj keby som urobil bunkutabulky či DIV nemôžem dať šírku 100% vždy...

vďaka za tipy... prípadne aj v PHP...
Matty
Profil
vendo
cca 1 cm od každého okraja
Tady by snad stačila CSS vlastnost margin, ne?
aby sa mi celý obrázok natiahol
Ty ho chceš natahovat?
vendo
Profil
nemôžem dať 100% šírky aj keď dám margin lebo chcem aby to nola univerzálna predloha, t.j. ak by som dal 100% šírky a prišiel by obrázok na výšku tak by to ho neúmerne zväčšilo... jasné môžem dať pevnú výšku ale potom mi zase z obrázkov na šírku zreže okraje (pomer strán je 3:2 alebo 2:3...)

jedine ak by sa dalo nastaviť výška ale s nejakým IF šírka max... ale na to by som potreboval nejaký aktívny skriptový prvok ktorý mi povie veľkosť fotky... v PHP mám takú galérku tá vypisuje velkost fotky... pozriem do múderj knihy a do zdrojáku...
ale rozmýšlam ako to urobiť v JS aby to vyzeralo pekne, teda žiadne rušivé prvky...
peta
Profil
vendo
Neodkazoval uz jsem te jednou na lightbox a podobne scripty na galerii?
Tak zkus slayeroffice.
Obvykle se do galerie davaji fotky v pevnem rozmeru, jenom otocene na vysku a sirku. fotky v jakemkoliv nahodnem rozmeru vypadaji neprofesionalne. Obvykle se tez dava do galerie otoceni pouze v jednom smeru.

Obrazek. V HTML plati, ze pokud zadas obrazku 1 rozmer, ten druhy se dopocita.
V PHP je cz.php.net/image seznam vsech funkci s obrazky, jedna z nich vypisuje rozmery obrazku pri nacitani z disku. Coz znamena, ze si muzes spocitat pomer a uz pri generovani stranky poslat obrazku jeden nebo oba rozmery.

Takze nechapu, co mas za problem a proc tvrdis, ze nejake rozmery nemas?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0