Autor Zpráva
Mileš
Profil *
Mám jedno okno ve kterém je na stránce tlačítko test

Pak mám druhé okno které se jmenuje test a v tomto okně je textarea s id test1

Když v prvním okně kliknu na tlačítko test tak potřebuji aby se mi v druhém okně text v textareně změnil na "testovací text"

kdyby bylo tlačítko i textarea na stejné stárnce vypadalo by to takto

document.getElementById("test1").value = "testovací text";

ale jak to mám udělat když textarea je na jiné stránce v jiném okně?

díky
Kajman_
Profil *
Jedna stránka tuším musí otevřít druhou přes window.open (vrátí ukazatel na nové okno), aby se mezi němi dalo pracovat (v novém okně je rodič definovaný jako window.parent).
peta
Profil
jakpsatweb - javascript - objekt window - posl. 20 radku

je pekne, ze neco mas, ale kdyz k tomu nemame pristup, tak muzeme problem povazovat uz ted za vyreseny a ani se namahat ti to sdelit.

viz Kajman
w = window.open('...','...','...')
w.document.getElementById(...)

x = window.parent.window['...']
w.document.getElementById(...)
// mozna bude treba pouzit w.document.open

vcera jsem si hral s necim podobnym, ale pro zmenu jsem to resil pomoci framu (treti reseni), protoze nekdy byva nove okno zakazane v prohlizeci.
x = window.parent.frames['...'].window
w.document.getElementById(...)

(
Potreboval jsem prenest javascript na stranku, ktera se otevirala v novem okne _top a pridat do stranky styl.
Problem samozrejme je, ze stranku sice dobrazuji z naseho serveru, ale vsechna data resi komunikator s databazi. Programek, ktery posle pozadavek, vrati mu to stranku, stranku preklopi do html s opetnym nacitanim z databaze a vrati vysledek. Zkratka maji cely program v databazi, aby mohli jednoduse resit upgrade.
Cili nemam pristup do kodu, ale muzu prepsat vysledek. Doplnil jsem tedy pomocny frame a navazu na nej casovac nebo akci onload, ktera mi prida do stranky styl.
Je to sice naprosto zvracene, ale s autory programu pry neni rec, ze by mi tam neco doplnili.
Tentyz postup jsem provedl pro prepsani _top na hlavni_ram.
)
n3tman
Profil
Mám podobný dotaz, jak vypsat text do textarea z okna, které jsem otevřel přes Greybox? Jde o stejný postup?
peta
Profil
n3tman
jakpsatweb - diskuse - jak neco udelat - tema: NEZ ZALOZITE NOVE TEMA
- odkaz na stranku - nic
- lokace problemu na strance - nic
- popis problem - ok
Kde nic neni, neni problem, problem vyresen, nemas zac.

Rekneme, ze nove tema ma byt nove tema.
Rekneme, ze neznam grey box. Pokud nemam v cem hledat problem, pak jsem skocil s hledanim. Pocet problemu = 0. 0 problemu = vse ok.
Pokud by byl odkaz na stranku, kde to funguje a budu vedet, co na ni mam hledat, mohu se, pokud se mi bude chtit, zabyvat hledanim reseni.

Predpokladejme, ze greybox otvira nikoliv nove okno, ale vyplnuje obsah DIVu. V tom pripade hledej reseni tam, kde se pracuje s divy.
jakpsatweb - javascript - priklady
tusim skryvani nadpisu by mohlo pracovat podobne, jen misto prepisovani je skryva.
jestlize je to v divu, div je soucasti stranky, tak textarea je soucasti stranky.
document.getElementsByTagName('TEXTAREA')
vrati pole vsech textarea ve strance.
document.forms
vrati vsechny formulare ve strance
document.form['mujformular']
atd..
obecnych reseni je spoustu
n3tman
Profil
Omlouvám se za neupřesnění problému, trochu jsem spěchal.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že volám funkci na hlavní stránce (ta, která otevřela greybox) ze stránky otevřené grayboxem pomocí
parent.parent.nazevfunkce(parametry)

dalo mi to celkem zabrat, ale konečně to funguje tak, jak má.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0