Autor Zpráva
StorN
Profil *
Ahoj,
tak zese jednou potrebuju poradit :-)
mam stranku A a v ni iframe. V tomto iframe se nachazi kalendar ze ktereho muzu vybrat datum (po kliknuti se zmeni hodnota hiddenu datum na to co jsem klik) a ja potrebuju zjistit hodnotu hiddenu datum a tu nejakym zpusobem poslat do inputu date na strance A a to i nekolikrat za sebou... pokazde s jinym datem.

Dikec lidi ;)
ShiraNai7
Profil
Nevim jestli to vubec jde, ale pres bezpecnostni omezeni javascriptu (proti Cross-site scripting) by to slo jen na strance, ktera se nachazi ve stejnem adresari jako stranka s javascriptem.
peta
Profil
StorN
zalezi na konkretni situaci. Obvykle jde pracovat se strankou, ktera je na stejnem serveru, adresari.
pak ti pomuze
jaksatweb - javascript - objekt window - posl. 20 radku

priklad:
* http://webstag.slu.cz/aaa.htm
vytvoril jsem si pomocnou Frame stranku. Do teto stranky nactu svuj frame a index.php. Tyto stranky muzu editovat, takze tady je to zbytecne.
Z meho frame bezi casovacem 2 takove scripty a hledaji konkretni text ve vsech framech.
* kliknes na "Funkce IS STAG nevyžadující přihlášení" - "Prohlížení"
Tuto stranku uz prepisovat normalne nemuzu, generuje ji specialni script. Tentokrat se nacetla do me frame-struktury, protoze tak tomu rikal target odkazu predchazejici stranky.
* kliknes na Rozvrhy, odkaz [v]
* kliknes na Rozvrh krouzku
Tady se aktivuje script 1 a prepise target u Formu "Rozvrh kroužku" z _top na (muj frame), protoze _top by prepsalo celou stranku a ja chci vyuzit jeste script2.
* vyplnis Kód = Hist1 (velke pismeno na zacatku)
* Kliknes Vyhledej
Zobrazi se rozvrh, k nemu script2 prida styl, doplni classy a cela stranka se preskupi.
Pokud te zajima original, tak postup zopakuj od stranky
http://webstag.slu.cz/
StorN
Profil *
ShiraNai7
Ano, obě stránky i s javascriptem jsou v jedné složce
peta
Dík, ale bohužel to neřeší můj problém, toto je zase opačná fukce kdyz zapisuju do frame.


Abych to ještě lépe vysvětlil, na své stránce mám přidávání upomínek a s výběrem data mi pomáhá kalendář udělaný přes PHP
Stránka vypadá následovně:

---Input pro nadpis---
---Textarea s obsahem---
---input s datem---
---Kalendář--- (Předchozí měsíc | Následující měsíc)

A já mám ten problém, že nyní když chci přejít na další měsíc tak se mi vše vynuluje protože se stránka refreshuje...
tak bych to chtěl udělat následovně:

---Input pro nadpis---
---Textarea s obsahem---
---input s datem---
--- Iframe které se refreshuje ---
---DATE---
---Kalendář--- (Předchozí měsíc | Následující měsíc)
---Konec iframe---

A já nevím jak dostat hodnotu z kalendáře do inputu s datem které je na jiné stránce...
Kalendář vypadá něják takle:
Předchozí měsíc | Následující měsíc
Po 1
Ut 2...

Přičemž každé datum je odkaz # a nastavuje pokaždé jinou hodnotu prvku date v iframe a to DATE ja právě nějákk potřebuju dostat do inputu s datem :)
Snad sem vám moc nezamotal hlavu
peta
Profil
StorN
"toto je zase opačná fukce"
kdyby jsi to zkoukl a precetl muj popis...
a kdyby sis precetl zminovanych 20 radku...
jaksatweb - javascript - objekt window - posl. 20 radku
No tak, kdyz o napovedu nestojis, dobra.

ano, jednou z funkci je pridat styl. K tomu, abych tam mohl neco pridavat, se musim do toho framu dostat, na tag document, pripadne tag head.
Kdyz uz se dostanu tam, tak uz jako z kazde jine stranky bezne muzu s ni pracovat.
Jak bezne pracujes s formularem?
str = window.document.mujformular.mujinput.value;
zkracene
str = document.mujformular.mujinput.value;

zkracene zkracene
d = window.document; // d = document;
str = d.mujformular.mujinput.value;

jediny rozdil je akorat, ze ten balast
d = window.document;
presunes na okno frame a pak normalne pokracujes jiz znamym zpusobem
str = d.mujformular.mujinput.value;

podminkou je, ze ten frame musi byt na tvem serveru, ale to uz jsem psal tez. Proto mi to funguje v te ukazce. V opacnem pripade si otevres JS konzolu ve FF napriklad a tam ti to vyhodi chybu.

PS. Ten kalendar bych resil Ajaxem, pripadne pokud je to kalendar pro vkladani datumu, tak jen jako javascriptove okenko:
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/js/jspriklady.htm
datum a cas - cal1, cal mini
peta
Profil
jeste tez tema
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=8
Tema: getelementbyid do jiného okna

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0