Autor Zpráva
Tomashek
Profil
Dobrý den.. prosimvás pěkně.. v javascriptu se začínám učit..spíše jen tak koukám.. moje trapná otázka:
Co znamená tohle v js:
<!-- a // -->

Díky
Joker
Profil
Tomashek
Je to HTML komentář, používá se to takhle:
<script>
<!--
(Javascriptový kód)
// -->
</script>

Smyslem toho má být zabránit prohlížeči neznalému značky <script> vypsat skript normálně na stránku (prohlížeč má neznámé značky ignorovat a jejich obsah zpracovat, takže kdyby neznal značku <script>, prostě by jí ignoroval a obsah skriptu vypsal do stránky jako text).
Jak to funguje: Pro Javascript je <!-- komentář do konce řádku, takže od dalšího řádku už začne zpracovávat skript. Naopak pokud by prohlížeč neznal <script> a vzal to jako HTML, bude komentář všechno až do -->, tj. celý skript a nic se na stránku nevypíše. No a protože to --> je ještě uvnitř Javascriptu, tak aby z toho Javascript nebyl zmatený, dá se to do jednořádkového komentáře: // -->

Takhle by to teoreticky mělo být, ale má to pár úskalí:
1. to je celkem zbytečné, protože dneska snad všechny známé prohlížeče značku <script> znají a i když třeba nepodporují Javascript, obsah skriptu do stránky nevypíší.
2. aby to fungovalo "teoreticky správně", neměla by se uvnitř skriptu vyskytovat sekvence znaků "-->", ani "--". Přičemž zrovna "--" je Javascriptový operátor pro snížení hodnoty o 1.

Já osobně bych řekl, že obvykle je zbytečné tohle používat- buď nemá vůbec smysl to řešit, nebo je bezpečnější a lepší řešení umístit celý skript do externího souboru.
Tomashek
Profil
ok díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0