Autor Zpráva
latte
Profil *
čau, vytvořil jsem si funkce v javascriptu na pohyb elementů po obrazovce...ale fungujou mi jenom když nemam zadanej DOCTYPE. zkoušel jsem jak transitional, tak strict, ale ani u jednoho to nefunguje.

Podívejte se na http://www.spotreba.xf.cz/ a klikněte na odkaz reference a uvidíte co mam na mysli - teď to funguje, protože tam neni doctype žádnej...jinak to prostě zůstane stát.

Takhle vypadá základní script pro pohyb jednoho z těch odkazů:

var a=384;
var b=164;
var t;
function fce1()
{
document.getElementById('first').style.cssText="top:" + a + ";left:" + b + "";
a=a-4;b=b-5;
if (a<287) return
t=setTimeout("fce1()",10)
}

Celkově je ten script o dost složitější, ale tohle je to podstatný - nefunguje mi to ani takhle samotný, když mam zadanej doctype...
latte
Profil *
ještě se omlouvam, že to zatim neni optimalizovaný na IE, tak si to radši otevřete ve Firefoxu
Dero
Profil
Hlavní problém bude v tom, že chybí jednotky.

Zkus:
document.getElementById('first').style.cssText="top:" + a + "px; left:" + b + "px;";
Chamurappi
Profil
Reaguji na latte:
zkoušel jsem jak transitional, tak strict, ale ani u jednoho to nefunguje
O funkčnosti rozhoduje vykreslovací režim, ve standardním jsou požadovány jednotky, v quirku nikoliv.

Quirk lze vyvolat třeba deklarací HTML 4.01 Transitional bez URI (tedy <!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">). Deklaruješ-li v HTML stránce DTD, kterou prohlížeč nezná (typicky nějakou z rodiny XHTML), běží zpravidla ve standardním režimu. (Konkrétní chování přepínače se liší prohlížeč od prohlížeče.)
latte
Profil *
Dopsal jsem jednotky a funguje to! Dík moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0