Autor Zpráva
jansfabik
Profil
prosím o pomoc s javascriptem:
potřeboval bych skript, který zesvětlí/ztmaví stránku a potom se uprostřed ní zobrazí nezesvětlený obdélník, ve kterém bude nějaký formulář a po odeslání se data pomocí ajaxu odešlou na server, zmizí obdélník a stránka se ztmaví

pro představu mám například nový e-mail na centrum.cz, když např. klepnete na vytvoření nové složky

skript bude použit do mého nového open source CMS

pro toho, kdo mi sestaví funkční skript, který poběží ve firefoxu a IE, mohu nabídnout 1 milion kreditů systému Reklama24.cz (pokud o ně máte zájem)

nebo mi bude stačit, když seženete nějaký skript (nejlépe open source), který toto vše umí a seznámíte mě s jeho použitím
jansfabik
Profil
někde jsem slyšel, že se dá zesvětlit stránka pomocí opacity na elementu BODY, ale to jen zesvětlilo celou stránku a ten obdélník byl potom taky zesvětlený
Nox
Profil
No uděláš si jeden element, který bude po celé ploše dokumentu, nastavíš mu barvu a budeš korigovat přes setInterval
pomocí opacity (filter: alpha(opacity=0 až 100) pro IE6) a to okýnko napozicuješ nad něj pomocí position: absolute
peta
Profil
jansfabik
light box, hide box
tyto slova das do google, muzes k tomu pripsat site:diskuse.jakpsatweb.cz

Jinak se to dela tim, ze pres body natahnes obtelnik o body rozmereh, nastavis mu opacity / filter, position a z-index.
Dalsi obdelnik, tve rozmery, napozicujes, nastavis barvy a z-index vetsi nez prvni.

Jestli cekas, ze ti nekdo bude vypisovat cely script, ktery ma asi 300 radku, tak to asi ne. Pekne si ho najdi.
jansfabik
Profil
děkuji za pomoc, nakonec jsem použil Lytebox

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0