Autor Zpráva
peta
Profil *
Hoj

Kdosi se tu zajimal o mizici menu, nevim, zda to bylo toto forum, ale jsem si s tim vcera hral, takova demoverze je na
www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menujs4/menu4.htm
(pozor na velke pismeno)
peta
Profil *
Jo, kdyby jste nekdo vedel, proc mi to jde tak pomalu? Ja si s tim sice hraji, ale zatim jsem chybku nenasel.
Leo
Profil
Protoze pouzivate takovy blbosti jako pruhlednosti atd. se nedivte, ze je to pomaly, mimochodem ve FF se bez JS nerozbaluje vubec, Leo
Charlie
Profil
Na mizici menu bych vzal spis Flash, rozhodne to bude vypadat daleko lip a bude to vic fungovat. Rikam "bych", protoze asi nikdy zadnou takovouhle prasarnu neudelal ;)
Leo
Profil
Menu ve Flashi? Probuh proc? Menu by melo predevsim byt menu v (X)HTML, to ostatni jsou jenom opicarny, Leo
Charlie
Profil
Jo, mas pravdu, vsechno sou to opicarny, ale ve Flashi by to aspon melo IMHO lepsi prolinani a kdyz by se to zobrazilo, tak vzdycky stejne.
peta
Profil *
Leo: Pochopitelne, ze se nic nerozbaluje, proc by melo? Vzdyt filter je JS a bez JS to ani nema chodit. A je to demo, zaklad neceho lepsiho, muzes provest :)

Charlie: Tak flash ti rozhodne nebude fungovat sam od sebe v nicem :) Dokonce i do IE je treba jej nainstalovat. Sice se o to pokousi sam, ale kdyz vis jak, tak mu v tom zabranis.
Ve firefoxu totez. Proti tomu je JS pomerne bezpecny, tak neni default zakazany.
Zkus si milanku nekdy nainstalovat firefox a zobraz si stranku sflash. Nenainstaluj si jej na zeptani a zkus se dosatt dal na te strance. Ani prd, nikam se nedostanes :)

Nicmene jde o demo, nekdo se tu o to zajimal.
Psal jsem si s Dusanem a on rikal, ze bez Opery je to na houby :))) Tak poradte, jak resi filtry jeste Opera?
Leo
Profil
"Leo: Pochopitelne, ze se nic nerozbaluje, proc by melo? Vzdyt filter je JS a bez JS to ani nema chodit. A je to demo, zaklad neceho lepsiho, muzes provest :) "

ZAKLADEM menu je to, aby se uzivatel dostal na dalsi stranky webu. Pokud se menu nerozbali, pripadne pokud tam neni alternativa (napriklad s vypnutym JS je rozbalene, nebo je klikaci prvni uroven a na dalsi strance jsou nahradni odkazy) tak se dal neni o cem bavit. Leo
peta
Profil *
Leo: Ale jo, kus Leo :) To je demo. Ja pocitam s tim, ze snad tam dodela odkazy na nahradni menu :)

Jinak pridal jsem tam pro FF rozbaleni, tekze ted
je to preJSovane :) JS v behaviour na hover, JS pro mizeni filtru, JS je vlastne filtr, hruza :)
A trochu sem pomenil to blikani, ze to jen mizi, zobrazi se hned 100%, takze to vypada ted fakt bosacky :)
Charlie
Profil
peta,

1) Neříkej mi prosím "milanku", dík, nejsem zas taková lama.
2) Samozřejmě vím, že se Flash instaluje a že se dá jeho instalaci zabránit. Firefox už jsem si někdy dávno nainstaloval. Flash v něm mám taky, ten jsem si nainstaloval sám. V dnešní době má Flash relativně dobrou podporu, viz Skutečná podpora Flashe od Yuhůa.
Leo
Profil
"V dnešní době má Flash relativně dobrou podporu"

Ovsem menu musi fungovat vzdycky, a JEDINA technologie, ktera na webovych strankach funguje zarucene vzdycky, je HTML. Mimochodem, Google Flash neumi, Leo
Charlie
Profil
Leo, samozřejmě s tebou naprosto souhlasím, ale podle mého je výhodnější mít menu ve flashi než v DHTML. Osobně bych to ale nikdy nepoužil, protože flash neumim a DHTML taky moc ne, radši všechno dělám jen přes CSS - to toho zvládne na moje nároky až dost. Kdybych se někdy náhodou naučil flash, tak už bych udělal stránky kompletně ve flashi, aby aspoň za něco stály.


Ovsem menu musi fungovat vzdycky - každý správný designer, který dělá stránky ve flashi, by měl dělat i (X)HTML verzi.

Mimochodem, flash je hodně žádaný na firemních stránkách, protože se v něm dá vytvořit spoustu efektů, a je to dobře placený job. Firmám záleží na vzhledu, ne na použitelnosti. Takže bych flash klidně nazval ve směs komerční záležitostí, která neprávem odsouvá do pozadí standardizované technologie.
Leo
Profil
"Mimochodem, flash je hodně žádaný na firemních stránkách, protože se v něm dá vytvořit spoustu efektů, a je to dobře placený job. Firmám záleží na vzhledu, ne na použitelnosti. Takže bych flash klidně nazval ve směs komerční záležitostí, která neprávem odsouvá do pozadí standardizované technologie."

Firmam, kde jsou ve vedeni sasci a ktere na starnkach stejne nemaji krome marketingovych zvlastu konkretni informace jiste mozna :-) Trvam na tom, ze menu v DHTML (kdyz uz ho musite mit s udelatky) je MNOHEM lepsi nez menu ve Flashi, protoze se da napsat i tak, ze bude pouzitelne vzdy. Leo
peta
Profil *
Leo: Ou :) Asi se zacnu ucit flash. Nejakou dobrou literaturu?
Ja to nedelal pro obchod, ale pro zabavu. Jestli bych to zvladl :) Pracovat mne stejne nikdo nechce :)
Chamurappi
Profil
Leo: Mimochodem, Google Flash neumi, Leo
Nikoliv. Většina vyhledávačů (zatím) Flash neumí, ale zrovna Google je výjimkou.
http://www.google.com/search?q=n%C4%9Bco+filetype%3Aswf
peta
Profil *
Chamurappi: Na vyhledavace kaslat, co se tyce flash :) Kdyz by to bylo nezbytne nutne, dam do divu s display:none klicova slova.
Flash je fajn, ze v nem jdou efekty, ze v nem jde pracovat se zvukem (viz muj nezdareny pokus o prehravac midi na www.volny.cz/peter.mlich/ nekde pod www, kde se mi to nepovedlo odladit pro operu a firefox mne ignoruje celkove a pritom midi je zvuk, ktery musi umet prehrat i na speakru natoz zvukovou kartou, ze?)
Ale predevsim je to prave Flash, ktery zpusobuje kolapsy a zavirani browseru a je problem u nej tusim definovat relativni rozmery.
Neni spatny, ale zalezi na aplikaci. Flash je dobre brat jako ozdobu, zkrasleni, vylepseni. Neco jako obrazek uprostred textu. Pokud v tom nekdo udela celou webku, co uz. To je jako napsat text do obrazku. 10k textu nebo 200k jpg? Pripadne vektorovym formatem by to mohlo byt 40k. Ale to nic nemeni na nevhodnosti metody...

Nicmene neresit...
peta
Profil *
odstranil jsem castecne to blikani kurzoru v IE. Byla to chybicka ve scriptu

Mel jsem tam radek
if (j==100 || j==0) idecka[i][0]=1
a melo tam byt pochopitelne pro ukoneceni mizeni
if (j==100 || j==0) idecka[i][0]=0

www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menujs4/menu4.htm
Leo
Profil
"Nikoliv. Většina vyhledávačů (zatím) Flash neumí, ale zrovna Google je výjimkou."

A jak se takova stranka umisti v porovnani s tou, kde je text v HTML pokud nebudu specifikovat typ souboru? Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0