Autor Zpráva
OndraSter
Profil
Dalo by se nějak udělat, když není pan xx přihlášen, aby mu to zobrazilo prompt, ale ten odeslalo na formulář login.php, dá se to nějak?
peta
Profil *
OndraSter: Jak rozeznavas, ze je nekdo prihlasen?
Pises o login.php do forma o JS?

v php bych predlokladal, ze prihlaseni nejak zasifrujes, treba md5()
budu predpokladat, ze kdyz se nekdo prihlasi, zacne to pres GET treba odesilat o nem udaje
stranka.php?login=tonik&heslo=manicka

<?
$zobraz=false;
if(count($HTTP_GET_VARS))
{
$jmeno=$_GET['jmeno'];
$heslo=$_GET['heslo'];
if ($jmeno!="" || $heslo!="") $zobraz=true
}
if (!$zobraz) {zmen url na (nevim, jak se ta funkce jmenuje) ...}
else {...pokracuj v zobrazovani stranky...}
?>

a tohle cely si muzes dat do souboru funkce.phh a nalinkovat to pres require, abys to nemusel opisovat
OndraSter
Profil
No, je to login jenom pro mě, admina, tak abych nemusel používat db, tak se přihlašuju přes soubor login.php, v kterym mám, jestli bylo odesláno heslo. Pokud bylo, zjistí, zda je správné, pokud není odesláno heslo, tak to zobrazí formulář. Já bych ale potřeboval, aby to ten formuláŕ přes alert() a prompt() v JS vypsalo a odeslalo na soubor login.php, který by buď obnovil sušenky, nebo je nechal vyprchané...
peta
Profil *
Dej kod. Nevm o jakem formulari v alert mluvis. Nepouzivam stejny program.
Jinak doporucuji neukladat hesla, ale ulozit vysledek md5(). Soubory se nekdy daji zobrazit a by si kazdy hesla precet. Pri zmene hesla si nechas nejakym scriptikem vygenerovat md5 a tu pak prekopirujes (cili vicemene rucne).

O co jde? Nevim, zda overujes spravnost hesla pres PHP nebo pres nebezpecny JS (pres JS by to slo bezpecne opet pres md5)

Prace s alert a prompt jsou popsane v jakpsat.web.cz Javascript alert() promt(), nebo pak dale klikni na priklady
OndraSter
Profil
Asi jsem blbě vysvetlil: mam login.php, který má formulář na přihláŠení a kontrolu, jestli bylo odesláno a pak zkontroluje heslo. Do md5ky to nemá cenu dávat, protože nikdo neví, jaká to je složka;) je to uložený v tom login.php. Skript na to otevření okna s loginem nemám. Mám jenom samozřejmě login.php. No, zkráceně:

Potřeboval bych pomocí JS prompt() či alert() udělat to, aby to odeslalo to, co zadám na login.php:)
OndraSter
Profil
jo a je to uložený v PHP, takže k tomu maj přístup jenom admini WZ; nebo dá se nějak z PHP souboru, kterej má zobrazenej jenom formulář, aby se někdo dozvěděl heslo?;)
peta
Profil *
OndraSter: Heslo se da zobrazit, pokud si nekdo muze zobrazit obsah toho PHP souboru, coz se nekdy da. Nevim, zda i na wz.cz

Myslis neco jako toto zde na jakpsatweb.cz?
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/promena-prompt.html
cili...
x = prompt("Zadej svoje jméno", "");
document.write(x);
... ty to chces opacne, aby hodnotu X ziskanou z prompt to odeslalo do login.php
S tim prikladem, to zi uz poradis, ne?
treba jeste location() si najdi v sekci JS
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0