Autor Zpráva
jaysee
Profil *
potřebuji vytvořit JS tak, aby z výchozí hodnoty času odpočítával 15 minut.. je to výstup z databáze, tedy neměnný. Je nějaký způsob, jak plynule zobrazovat plynoucí čas?
peta
Profil *
www.jakpsatweb.cz -Javascript- -priklady- -datum a cas-
jaysee
Profil *
To je hezký.. ale já potřebuji script, který bude dynamicky odpočítávat 15 minut.... respektive z databáze přijde řekněme čas v DDMMRRRR a potřebuji, aby se od zadaný hodnoty počítalo 15 minut... pokud se ale provede do této doby refresh, musí se počítat z jedné stejné výchozí hodnoty a ne fixně zase 15 minut. takže když ze 7 minut udělám refresh, bude se na novo odpočítávat už jen 8 minut.. žel, nemám šajna, jak to zkonstruavat... Díkesss
Leo
Profil
Otazky: A co se ma stat az uplyne 15 minut a uzivatel stranku neobnovi? Potrebujete nutne ubihajici cas zobrazit, nebo se ma jenom odpocitavat? Leo
peta
Profil *
jaysee: Takhle to muzes udelat jedine php nebo necim, co si zapamatuje pri refresh hodnotu
cili v JS pres get,post, totez php, dale vlakna, cookies
Odpocitavat cas neni problem, to bys mel poresit s temi priklady

nactes data, spustis timer, a az napocita 15, tak jej zastavis.
pokud to chce jako, ze pri refresh nic neprenaset, pak jedine a pouze na strane serveru, PHP, SQL (ASP, CGI, ...) V tom pripade se to JS netyka.

Proc to potrebujes? Mi to prijde jako nepotrebny odpocitavat cas a jeste v zavislosti na refresh?
jaysee
Profil *
potřebuji, aby se právě zobrazoval plynoucí čas jako DHTML.. něajká fce se na to dá nabalit, to by bylo nejlepší.... pokud byste se tím někdo zabýval.. tak stačí pitomej alert... duuk
jaysee
Profil *
vlastně mám databázi, který mi zaznamenává time poslední aktivity a chci uživateli zajistit, aby věděl, že za 15 min neaktivity mu bude vypnuta komunikace s databází... PHP a Mysql není problém..
Leo
Profil
Krome fci JavaScriptu pro praci s datem a casem (a prace s retezci) potrebujete setInterval, dynamicke zobrazovani casu nejjednoduseji pres innerHTML (neni to sice standard pres DOM, ale pro vas to bude nejjednodussi). Preruseni odpocitavani pri reloadu se udela automaticky (pri obnoveni stranky se JS resetuje). Leo
peta
Profil *
jaysee Tak znovu, vidim, ze nechapacka...
www.jakpsatweb.cz -Javascript- -priklady- -datum a cas-
To znamena, kdyz to vse vyklikam, ze:
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html
Datum, čas a časování
1- Hodiny JavaScriptem
2- Plynulá změna data
3- Datum v Javascriptu
4- Den v týdnu (použití pole)
5- Příklad časování a zrušení časování
6- Příklad na opakované časování
a jsou to 1,5,6
Mam ti tu vypsat i zdrojovy kod jednotlivych prikladu?
pomoci php prepises pocatecni hodnotu toho JS, treba:
<script type="text/javascript" language="javascript"><!-- Begin

// --- hodiny ---
var time=<?100?>
var timerID = null;
var tspeed = 999;

function hodiny()
{
clearTimeout(timerID)
time++;if (time==105) {time=0;nakreslivajicko()};
timerID=window.setTimeout("hodiny()", tspeed);
}

// End --></script>

<body onload="hodiny()">


Leo: To on prave nechtel, aby se mu to resetovalo pri refresh. Ale myslim si, ze to asi ani jinak nepujde, pokud to chce mit jednoduche.
Leo
Profil
Aha, spatne jsem cetl, tak to opravdu nebude mit tak jednoduche :-) Leo
Leo
Profil
Stezejni otazka / co se ma stat pokud uzivatel stranku s odpocitavanim opusti a po nekolika minutach se na ni vrati? Leo
jaysee
Profil *
mělo by se to počítat znovu.. 15 min...

každopádně díky... asi se s tím budu muset nějak víc poprT
Leo
Profil
Tak to bude trosku problem, protoze chcete odlisit odchod ze starnky a reload, a otazka je jak to definovat... Z pohledu JavaScriptu je to totiz to same, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0