Autor Zpráva
BobBuilder
Profil *
Zdravím javascript guru,

mám následijící problém. Chci poskytovat některé data ze svého webu, který běži na ASP a využívá databázi. Jak jsem na různých diskuzích pohopil, asi nejvhodnější je použít <script src="http://www.example.com/export.js"></script>.

A teď můj dotaz. Jak v onom skriptu pustit ASP? Chápu nekompatibilitu JS client side a ASP server side, ale něják to musí jít. Např. Google AdSense vkládá do stránek script a generuje dynamicky reklamy, tedy jak na to?

Díky moc
peta
Profil
zapomen chvili na ASP, dam ti priklad v PHP.
cz.php.net/header
nastavis is content-type na text/javascript, proste, aby soubor povazoval za javascript
Potom ho das tedy jako javascript generovat a na
<script src="http://www.example.com/export_js.php"></script>
se ti prida do tve stranky javascriptovy soubor ze serveru example.com

— Moderátor (Ch): Odmazány bláboly o bance a o AJAXu. —
BobBuilder
Profil *
Nejde o to načíst si ČSOB, já chci to ČSOB poskytovat a jelikož se obsah souboru neustále mění, není možné jej vygenerovat a poskytnout.

Proto jsem chtel jako nejednoduší variantu pro uživatele použít <script src="http://www.example.com/export.js"></script>, jelikož to zvládne vložit každej.

Problém je, jak z *.js spustit ASP kod, popřípadě jak zavolat rovnou ASP (pokud to dám do zdroje, tak se to nevykoná). Buhužel web nejede na PHP.
Chamurappi
Profil
Reaguji na BobBuildera:
Element <script src="…"> se odvolává na externí JavaScript, ve kterém bývá document.write(…), který teprve vepisuje do cílového dokumentu dotyčná data.
Vyrob si tedy ASP skript, který generuje JS generující HTML. Na příponě souboru nezáleží. Dokonce ani na MIME typu nezáleží.

jelikož se obsah souboru neustále mění, není možné jej vygenerovat a poskytnout
Jestli se nemění s každým požadavkem na dotyčný soubor, obvykle se vyplatí mít jej jako statický soubor a při změně dat ho přegenerovat.
BobBuilder
Profil *
Díky Chamurappi alespoň za pochopení problému, ovšem nevím jak na to. Pokud do elementu <script> dám *.asp. neprovede se, pokud dam *.js, nevím jak z něj zavolat ASP.

Moje představa je, že pomocí document.write se vypíšou učitá data, ktará jsou však závislá na předaných prametrech, tudíž to nelze zapsat natvrdo. Dynamická data potřebuji vysosat z DB pomocí ASP a nevím jak to zkloubit. Pokud by byl nějakéj jednoduchej příkladek, bylo by to super.
Chamurappi
Profil
Reaguji na BobaBuildera:
Pokud do elementu <script> dám *.asp. neprovede se
Provede. Na příponě nezáleží.

Pokud by byl nějakéj jednoduchej příkladek
Jestli používáš staré ASP:
<%
data = VysosatData(databáze)
HTMLKod = UdelatZNichHTMLKod(data)
Response.ContentType = "text/javascript; charset=windows-1250"
Response.Write("document.write('")
Response.Write(Replace(Replace(Replace(HTMLKod, "\", "\\"), "'", "\'"), VbCrLf, "\n"))
Response.Write("')")
%>
BobBuilder
Profil *
Moc díky, už to jede. Chybka byla v tom, že jsem natvrdo jel Response.Write(Data), to kouzlo s Response.Write(document.write..... mi uteklo.

Klaním se a děkuji, již jsem propadal zoufalství

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0