Autor Zpráva
Tomson
Profil
zdravím,

prosím všechny fundované javascripťáky o pomoc. Mám objednávkový formulář, ve kterém se nachází checkbox sloužící k odsouhlasení obchodních podmínek. Bohužel nejsem schopen zajistit, aby byl checkbox jako povinná položka, jako ostatní pole. Obyčejná pole jsem už vyřešil a fungují - formulář se neodešle, dokud nejsou vyplněna, ale nedokážu do toho zakomponovat ten checkbox. Prošel jsem různé články, ale moc moudrý z toho nejsem.

Díky za radu a pomoc

Tomson
peta
Profil
Mam na dvore auto, vsechno uz jsem opravil, ale dvere se spatne doviraji. Nevis, cim to je?
Musel by ses asi na to mrknout a to je prave problem, kvuli kteremu je dotaz bez odpovedi.

Pokud jsi do toho zakomponoval vsechny ostatni pole, pak je hracka pridat dalsi. Zaskrtnuti se zjistuje pres
jakpsatweb - javascript - priklady - formulare
habendorf
Profil
Tomson

Checkbox má vlastnost checked, která se dá testovat.

peta

Jdi už s těma autama do ... ehm, garáže.
Tomson
Profil
peta
nevím, co máš za problém, už jsem četl tvoje reakce na jiných diskusích a působí dost arogantně. Já nejsem žádný znalec Javascriptu, ale jsem nucený tohle nějak vyřešit z různých důvodů. Našel jsem si v článcích, jak udělat povinnou položku z klasických <input type"text">, ale checkbox se prostě chová jinak a já nevím jak na to. Měl jsem za to, že tohle je diskuse a že mi dá někdo nějaký návod. Nechci po něm, aby to za mě udělal. Takže jestli nemáš nějakou korektní radu, tak se na tyhle kecy vyser!!!
Tomson
Profil
habendorf: jj, na to už jsem narazil, ale nevím, jak to přesně otestovat, máš odkaz na nějaký popis nebo návod, jak se to dá testovat? Stačí mě trochu popostrčit, já se snad rozjedu :-)
Tomasds
Profil
Tomson
Jestli ti jde o kontrolu před odesláním, tak o tom se píše třeba na http://www.zive.cz/Java--JavaScript/Vyuka-JavaScriptu--7/sc-76-sr-1-a- 104858/default.aspx dole.

ehm, až teď jsem si to pořádně přečetl a vidím, že kontrolu před odesláním umíš a jde ti jen o ten checkbox. Takže ten příklad asi nevyužiješ, sorry.
Tomson
Profil
Tomasds:
jj, přesně tak, jde mi jen o ten checkbox. Nicméně ty stránky, cos mi poslal link, se nějak koušou, nebo je to jen problém u mě. Jinak ale díky za ochotu ;-)
habendorf
Profil
Tomson

Zkus si třeba na onsubmit formu navázat alert(xxx.checked)

Místo xxx si nějak zaadresuj ten checkbox, třeba pomocí document.getElementById(). Mělo by ti dávat false /true podle stavu checkboxu.

Stačí mě trochu popostrčit
Výše uvedené by jako popostrčení mělo stačit :o)
Tomson
Profil
habendorf
zatím díky, jdu na to, uvidíme, jestli to popostrčení stačilo, aby mi to chytlo :o))
Tomson
Profil
habendorf

díky, za postrčení, chytlo mi to, ale chvíli jsem to ještě tlačil sám :o)

if(document.getElementById("zaskrtnuto").checked == false) alert('Zaškrtněte povinné položky');
habendorf
Profil
Tomson

No vidíš, šikula ;o)

Trochu elegantněji:
if(!document.getElementById("zaskrtnuto").checked) alert('Zaškrtněte povinné položky');
Tomson
Profil
habendorf
aha, a je mezi těmahle možnostma nějaký zásadní rozdíl? Chovají se případně v některých situacích jinak nebo jde jen o to, že to není tak kostrbaté?
peta
Profil
Tomson


'nevím, jak to přesně otestovat, máš odkaz na nějaký popis nebo návod'
Nauc se cist. Uci se to uz v zakladni skole. Potom kritizuj spravnou odpoved.
pp> Zaskrtnuti se zjistuje pres
pp> jakpsatweb - javascript - priklady - formulare
Mozna jsi to prehlidl, ale je tam tak 5 jednoduchych prikladu a z toho 3 na praci s checkbox nebo radio.


To auto, zda se ti to divne, ale chtel jsem tim rici, ze zakladem dobreho dotazu je odkaz na tvou stranku s problemem.
Chtel jsem tim rici jen tolik, ze pokud nemas to auto pred sebou, jak chces resit problem treba se dvermi?
Tomasds
Profil
Tomson
Jediný a nejzásadnější rozdíl: ušetříš 7 znaků :)

peta
Kecy, kecy, kecy pořád dokola.
Neříkáš si občas, čím to je, že tě tady tolik lidí nemá rádo?

Napovím ti. Zamysli se někdy nad přínosem svých příspěvků.
Tomson
Profil
peta

no jak je v diskusi vidět, vyřešil jsem to s habendorfem a ten žádný auto nepotřeboval. Prostě mě jednoduše v heslech navedl a hotovo. Žádné zbytečné poznámky nebo popichování. Všechno jde, jen se musí chtít. Já chápu, že sem chodí spousta lidí, kteří tu říkají napiš mi to, jak to přesně je, pak se někdo takový najde, on to jenom zkopčí a protože to dělá na kšeft, dostane za to prachy a ten, kdo to poradil nemá nic, jen možná dobrý nebo spíš špatný pocit. Já ale nic takového nežádal. Chtěl jsem jen radu a popostrčení. Tvůj odkaz, který si psal, jsem taky použil, jako zdroj informací, ale až jako druhotný a to jen proto, že mě dost odradila tvoje první poznámka o tom autu. Možná si to nemyslel zle, ale věř, že to tak působí a jak jsem tak pročítal diskuse a hledal odpovědi na svůj dotaz, našel jsem dost diskusí, kde reaguješ podobně a všichni to chápou jen jako urážky. Možná bys měl zauvažovat i nad tím, jak můžou být tvá slova pochopena a ne jen to, jak je chápeš ty. Jinak ale také díky za pomoc
Tomson
Profil
Tomasds

Jasný, náš oblíbený auťák můžeš taky natřít štětkou, nebo ho nastříkat pistolí, výsledek je stejný - auto je barevný, ale tou pistolí spotřebuješ míň barvy a ještě to vypadá profesionálně a k světu :o))

Všem moc děkuju za podporu i rady a třeba zase někdy čaues

Tomson
peta
Profil
Tomson
Priklady na jakpsatweb jsou dostatecne nazorne.
Podival ses aspon na ne? Proto jsem te na ne odkazal.
Pak se podivej na Diskuse > Jak neco udelat > Nez zalozite nove tema .
Kdyz to vse splnis, pochopis, proc jsem po tobe chtel odkaz na stranku misto zbytecnych reci kolem.
A k te aroganci, podle sebe, soudim tebe. Coz v podstate znamen,a kdo co rika na druhe, to sam je.

Tomasds
Odkaz na priklady na jakpsatweb je myslim 100% prinosny. Nemuzu za to, ze se na to ani nepodival.
Odkaz na google je 100% prinosny. Nemuzu za to, ze to lidi neumi pouzivat. Google. se pouziva tak, ze zadas unikatni slova, ktera by mohla byt na strance, kterou hledas a ono ti ji to obvykle najde.
Nemuze za to, ze prijde chamurapi a pulku meho prispevku smaze a zrovna tu dulezitou cast, bez ktere je ten zbytek nepouzitelny. Bohuzel me stiznosti na jeho moderatorstvi nebere Juhu na vedomi. Ano, mam v prispevcich nektere zavadejici reci, ale obvykle to prameni ze spatne zalozeneho tematu. Staci si precist
Diskuse > Jak neco udelat > Nez zalozite nove tema
Vsadim 1000, zes jsi to jeste necetl a ze te bavi vic mne kritizovat za to, ze tam odkazuji.

Co se tyce usetrenych znaku, tak do ted jsem se nedopatral jeho kodu, jeho stranky, ono to jde napsat asi 100 ruznymi zpusoby, napriklad
document.formular.zaskrtnuto.checked
document.form[0].zaskrtnuto.checked
this.parentNode.zaskrtnuto.checked
function xyz (form)
{
form.text.value...
form.zaskrtnuto.checked...
}
Ale jak uz jsem psal, bez jeho kodu se da tezko poradit ten nejvhodnejsi zpusob. Hold nekdo chce poradit, nekdo radeji kritizuje.

rozdil mezi
form.zaskrtnuto.checked
a
form.zaskrtnuto.checked == false
je jen v tom, ze checked muze nabyvat hodnoty checked nebo nic, coz je
=="" ... povazuje se za 0 nebo false
=="checked" ... povazuje se za 1 nebo true
==="" ... povazuje ""
==="checked" ... povazuje se za "checked"
Ale to na jakpsatweb - javascript ( - priklady) je vsechno napsane.
Tak to hold budeme opisovat, protoze 15 leti neumi cist :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Odkaz na priklady na jakpsatweb je myslim 100% prinosny
Ne, ty jsi na nic neodkázal. Odkaz vypadá jinak.
Lidé, kteří tě znají, vědí, že nemá cenu následovat popsanou cestu, protože mnohdy vede někam jinam a řeší něco úplně jiného. Kdybys dával přímé odkazy, lidé by na ně pravděpodobně klikali, ale takhle…

Odkaz na google je 100% prinosny.
Ty ale neodkazuješ ani na Google. Posíláš tazatele na vyhledávač a ani si neověřuješ, jestli něco na zadaná slova najde. Nediv se, že to dle tvých rad nikdo nezkouší.

prijde chamurapi a pulku meho prispevku smaze a zrovna tu dulezitou cast, bez ktere je ten zbytek nepouzitelny.
Velmi vtipné :-)
Tvé zdejší nepoužitelné příspěvky jsou přesně tak, jak sis je napsal. Bláboly jsem ti smazal vedle.

Hold nekdo chce poradit, nekdo radeji kritizuje.
A někdo je peta. Ty tu chceš co? Píšeš do vlákna o zaškrtávátku esej o tom, jak bonzuješ Yuhůovi na mé moderátorství :-)

checked muze nabyvat hodnoty checked nebo nic
Zase lžeš. Vlastnost checked nabývá jen hodnot „true“ a „false“, nemůže v ní být nic jiného.

Ale to na jakpsatweb - javascript ( - priklady) je vsechno napsane.
Nastuduj si to konečně! Hned druhý příklad ukazuje, co bývá ve vlastnosti checked.
habendorf
Profil
Tomson
aha, a je mezi těmahle možnostma nějaký zásadní rozdíl? Chovají se případně v některých situacích jinak nebo jde jen o to, že to není tak kostrbaté?

Je to zcela rovnocenné, jen je to takové na pohled učesanější.
Tomasds
Profil
peta
Odkaz na google je 100% prinosny.

Omyl. Skoro bych řekl že pro tvé vnímání světa je to omyl fatální.
Jak už jsem se ti snažil vysvětlit kdysi, google sám o sobě není zdrojem informací, on je jenom umí hledat. Když v této diskusi bude dobře formulovaná otázka a ty budeš googlem hledat odpověď na stejnou otázku, dostaneš se sem. Když tady bude i odpověď, pro spoustu lidí to bude znamenat úsporu spousty času.

Když tady ale bude dobře formulovaná otázka a pod ní tvoje doporučení "hledej googlem", spousta lidí sem přijde a nenajde nic. Diskuse, kde jsou jen otázky a místo odpovědí jsou odkazy na google, je k ničemu. Z toho vyplývá, že ty tuto diskusi permanentně poškozuješ.

Nápověda: Zkus googlem hledat výraz checkbox jako povinná položka.

Co se tyce usetrenych znaku, tak do ted jsem se nedopatral jeho kodu

Vidím že tě vyloženě znervózňuje, když nevíš, jak jsem se těch 7 znaků dopočítal. Já už jsem v 15 problémy se čtením neměl, ty je zřejmě máš.

zakladem dobreho dotazu je odkaz na tvou stranku s problemem

objednávkový formulář, ve kterém se nachází checkbox sloužící k odsouhlasení obchodních podmínek
Čemu konkrétně z té věty nerozumíš?

Chamurappi
Nemuze za to, ze prijde chamurapi a pulku meho prispevku smaze a zrovna tu dulezitou cast, bez ktere je ten zbytek nepouzitelny.

peta se zřejmě opravdu učí. Tady se zjevně inspiroval panem doktorem přes MSIE.
peta
Profil
Chamurappi
'
„Ale to na jakpsatweb - javascript ( - priklady) je vsechno napsane.“
Nastuduj si to konečně! Hned druhý příklad ukazuje, co bývá ve vlastnosti checked.
'

A ted jsi prave potvrdil, co jsem se snazil celou dobu napsat. Ze tam je checked popsane.
A ano, pisu o tobe, protoze jsi mi smazal pulku prispevku. Nevadi mi, kdyz smazes neprinosnou cast nebo cely, ale kdyz se jedna o podstatnou a neni to uz prvne.

Tomasds
'
zakladem dobreho dotazu je odkaz na tvou stranku s problemem

objednávkový formulář, ve kterém se nachází checkbox sloužící k odsouhlasení obchodních podmínek
Čemu konkrétně z té věty nerozumíš?
'
Z te vety neni jasna jedna zasadni vec. Kterou z X moznosti mu napsat jako nejvhodnejsi pro jeho formular. Ale dobra, proste sem budu kopirovat state z jakpsatweb.
Bubák
Profil
proste sem budu kopirovat state z jakpsatweb.
Zkus zase odkazy, je to velká machrovina. Už se ti to jednou povedlo, ale pak ses nějak (zasek) zalek.
Tomson
Profil
No jak tak koukám, peta je vaším trnem v oku už asi delší dobu a v této diskusi bouchly nahromaděné saze. Chtěl bych jen krátce odpovědět na vaše reakce, i když už k podstatě této diskuse má odpověď nic neřekne

habendorf
děkuju za radu

Tomasds, Chamurappi, Bubák
děkuju za podporu

peta
no tak to sem eště nežral :o)))))))))
peta
Profil
Tomson
Ono spis jde o to, ze 10 lidi napise Flame, ktery se netyka vubec tematu a nic neresi, jen nejake osobni veci, ale chamurapi smaze muj prispevek. Viiis :) Takze zustava branit se treba psanim i mlhavych veci od veci, at ma co mazat. Jeste mam v zive pameti pripad, kdy jsem nekomu poradil a celkem dobre. Pak tam 4 lidi napsali neco ve smyslu, aaa, zase peta a ja pod to napsal, ze to jsou kecy, ktere tam nemusi byt, nikomu nepomohli a hadej co? Muj sel pryc a jejich kecy zustali. Takze od te doby si budu psat co jen chci nehlede na ostatni.
Kdyz muzete vy, tak muzu i ja. Jen at si to maze, kdyz ho to bavi. A kdyz to nemaze ostatnim.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
A ted jsi prave potvrdil, co jsem se snazil celou dobu napsat.
Názorně vidíš, jak je tvá snaha neúčinná. Mně na to stačila jedna věta s jedním odkazem (modrým, podtrženým, klikatelným).

pisu o tobe, protoze jsi mi smazal pulku prispevku
V tomto vlákně jsem ti nic nesmazal.

Kterou z X moznosti mu napsat jako nejvhodnejsi pro jeho formular.
Tomson nechtěl kompletní řešení, odkaz na jeho stránku nebyl potřeba.

ale chamurapi smaze muj prispevek
V tomto vlákně jsem ti nic nesmazal. I když jsem možná měl.

ale kdyz se jedna o podstatnou a neni to uz prvne
Založ si nové vlákno a postěžuj si, kde přesně jsem ti smazal podstatnou část. Já ti tam potom tvůj smazaný text klidně vlepím (dělám si zálohy) a můžeme si promluvit, co podstatného v něm bylo.

Takze zustava branit se treba psanim i mlhavych veci od veci, at ma co mazat.
To je ale skvělá obrana. Za tu bychom tě možná jednou mohli „odměnit“. Budeš-li záměrně dělat nepořádek, pošlu na tě … krokodýla.


Reaguji na Tomsona:
v této diskusi bouchly nahromaděné saze
Takových vláken je tu mnoho.
peta
Profil
Chamurappi
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=8 1650

— Moderátor (Ch): Odstranil jsem nesouvisející výpady. —
Bubák
Profil
peta
Tak nic, reagoval jsem na petuv příspěvek, který moderátor smazal.

— Moderátor (Ch): Pardon. Psal jsi tu reakci moc dlouho :-) —

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0