Autor Zpráva
marianmika
Profil *
Prosím pomôžte,
chcel by som na mojich stránkach joecocker.t35.com použiť JavaScript, ktorý by bol schopný skryť <DIV>, ktorý bude v <IFRAME> stránke. V jednom fóre som našiel nižšie napísaný skript , lenže <DIV> s ID-čkom skrýva a znovu zobrazuje len po kliknutí na odkaz.

function divVisibility(stav)
{
document.getElementById('skryvaci').style.visibility=stav;
}

<a href="javascript:divVisibility('hidden')">Schovat</a>
<a href="javascript:divVisibility('visible')">Zobrazit</a>

<div id="skryvaci">
</div>


Zatiaľ som pridal do skriptu len smerovanie do iframu, ktorý má meno song:

function divVisibility (stav)
{
song.document.getElementById('skryvaci').style.visibility=stav;
}


Chcel by som aby tento skript dokázal skryť automaticky určité texty v <IFRAME>, (ľudia, ktorí sa dostanú priamo na niektorú z vnorených stránok a nie na stránky nadradené uvidia napr. odkaz na hlavnú stránku, ľuďom ktorí stránku uvidia v <IFRAME> sa odkaz na hlavnú stránku skryje)

Prosím napíšte čo treba doplniť do JavaScriptu, aby skrýval <DIV> napr. po načítaní vnorenej stránky do <IFRAME>, alebo po zobrazení na monitore (ak je to možné).

Som v JavaScripte len začiatočník, zatiaľ len začínam chápať o čom JavaCript je.

Vďaka, Marian.
Fred
Profil
To je právě problém iframu, ale to asi nechcete slyšet. Vzhledem k tomu, že to co popisujete je beztak závislé na javascriptu a je to víceméně zbytečné, raději bych doporučil naprosto jiné řešení a to nějaký keep in frames script
marianmika
Profil *
Funguje to výborne (IE 4.0+, Opera 6, Firefox 1.0) a je to asi omnoho jednoduchšie ako to čo som skúšal predtým.
Vďaka za radu.

Marian.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0