Autor Zpráva
Honzin
Profil *
Neumíte někdo vyvolat JavaScriptem tisk na vybranou tiskárnu?

Na tisk stačí javascript:window.print()

ale některé dokumenty potřebuji tisknout na jedné a jiné dokumenty zase na jiné tiskárně a v rychlosti si ji zapomenu před tiskem změnit
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzina:
Neumíme. Webová stránka nemůže ovlivnit, na čem bude vytištěná.
Kdybys tento zákrok potřeboval vyvolávat v prostředí, které máš zcela pod kontrolou, mohl bys zřejmě ovlivnit nastavení systému úpravou registru.
Honzin
Profil *
Ještě jsem chtěl doplnit, že tisknu ve Firefoxu. A dobrý by bylo zadávat i počet kopií. škoda
peta
Profil
Honzin
www stranka nesmi zasahovat do prohlizece nebo systemu. Nastesti nejde spustit tisk javascriptem bez dotazu potvrzeni.

Rozhodne bych se nechtel dockat dne, kdy navstivim stranku a nejaky pip da na pozadi javascript a vytiskne mi 1000 strankovou knizku bez toho, abych mu to odsouhlasil.

Tisk a ostatni si resi prohlizec, lze tam nastavit i pocet kopii. Lze, myslim vyvolat dialog pro potvrzeni tisku. Zkus se podivat na webu, kde jsi videl tiskarnicku a podivej se, jako JS kod k tomu pouzivaji.
Honzin
Profil *
Jedná se mi jen o to vyvolání dialogu s tiskem, ale tak, aby se už nemuselo nic měnit. Jen potvrdit tisk.

Na webu jsem našel jen vyvolání náhledu k tisku:
function printPreview(){
if (!document.getElementsByTagName) return;
var el=document.getElementsByTagName("link");
for (var i=0;i<el.length;i++){
if (el[i].getAttribute("rel").indexOf("style")!=-1 && el[i].getAttribute("media")=="print"){
var kde=el[i].getAttribute("href")
var css = document.createElement('link');
css.setAttribute('href',kde);
css.setAttribute('rel','stylesheet');
css.setAttribute('type','text/css');
document.getElementsByTagName('head').item(0).appendChild(css);
}}} 
Hombre
Profil *
jde to pouze přes API, vyvoláním dialogu z knihovny.
bohyn
Profil
Pro FF by sel napsat plugin (mozna je i nekde ke stazeni). Takze jestli mas stranku i browser pod kontrolou tak by to melo jit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0