Autor Zpráva
Shawn
Profil *
Zdravím, nejsem velký odbroník na js, tak vás prosím o radu.. Chci vytvářet a odebírat výběry select. Chci je vkládat po řádcích po dvojicích vedle sebe a pro lepší editaci navíc do tabulky. Přidávání jsem vytvořil, ale nyní mi dělá problém odebírání. Mám následující funkci:
function odstran() {
  for (var i=1; i<=4; i++) {
    document.getElementById('b'+posledni+'_'+i).removeChild(document.getEl ementById('c'+posledni+'_'+i));    
  }
  document.getElementById('r'+posledni).parentNode.removeChild(document. getElementById('r'+posledni));
    
  posledni--;
  
}


kde proměnná posledni je globální a slouží k rozpoznaní posledního prvku. Nyní k problému: pokaždé, když odstraním pomocí této funkce poslední řádek, buňky se sice smažou, ale řádek zůstane (ale je prázdný; je to to samé jako kdybych vytvořil <tr></tr>) a vytvoří se mezera, což samozřejmě nechci. Chybové hlašení není žádné.. Předem díky za pomoc
peta
Profil
'nejsem velký odbroník na js'
Bud se jej nauc nebo zadej dotaz do Prace a zakazky. Idealne o tom pomlcet.

Z casti kodu se pracovat neda. Co treba odkaz na stranku?

Co se tyce tabulky, tak ta ma urcite problemy s praci v Nody. Zkus google.com a hledat neco jako
javascript table example removeChild
Bez odkazu ale tezko rici, co presne na jakem objektu tva funkce provadi, takze sorac.

Osobne bych to resil vykreslovanim cele tabulky znovu jako innerHTML divu.
Shawn
Profil *
Bud se jej nauc nebo zadej dotaz do Prace a zakazky. Idealne o tom pomlcet.
Nemyslim si, ze se da js naucit rychle.

Z casti kodu se pracovat neda. Co treba odkaz na stranku?
Pripadlo mi zbytecne tu psat kod pro tyvareni tabulky a selectu, ten si kazdy dovede predstavot nebo ne?

Osobne bych to resil vykreslovanim cele tabulky znovu jako innerHTML divu.
Cele jsem to predelal, aby mi to vypisovalo pres innerHTML a tam nenastal zadny problem. Problemy s Nody tedy asi ma, tudiz pri praci s tabulkou doporucuju tedy innerHTML

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0