Autor Zpráva
tomass
Nemohl by mi někdo poradit? Já js moc nepoužívám, ale teď by se mi to docela hodilo...

Nešlo by udělat, pokud mám 2 selecty a když v první vyberu jednu možnost, tak aby v druhém se v druhém jiná možnost nezobrazila nebo něco podobného?

Například pokud vyberu v selectu aa možnost 1, tak aby se v selectu bb nezobrazila možnost 3...

Díky

<select name=aa>
<option value=1>1</option>
<option value=2>2</option>
</select>

<select name=bb>
<option value=3>3</option>
<option value=4>4</option>
</select>

peta
tomass
sveho casu toto reseni pouzivali na www.rd2.cz , kde se to pouziva pro paktovani clenu aliance. Bohuzel pocet clenu tehda meli 14, max pocet paktu 6, druhu paktu 3. Ten JS meli tak spatne navrzeny, ze to slo silene pomalu a nez jsem to vsechno vyklikal, stihlo mne to odhlasit. Takze pozor na to, kolik polozek takhle zprahnes.

Pres innerHTML vypises novy select.
Pres onchange reagujes na zmenu vybrani.
Oba priklady mas na
jakpsatweb.cz - javascript - priklady
_es
peta
jakpsatweb.cz - javascript - priklady
Je dobré, že už namiesto jakpsatweb - ... už používaš aspoň jakpsatweb.cz - ...
Mnoho ľudí, neznalých toho, že existuje niečo ako jakpsatweb.cz,
napríklad tí, ktorí na diskusiu prídu z vyhľadávača, pochopia, že ide o nejaký pokus o internetový odkaz.
Ak si však lenivý namiesto toho tvojho jakpsatweb.cz - javascript - priklady
použiť http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html,
tak to aspoň uvádzaj ako: jakpsatweb.cz - javascript - příklady
peta
_es
Nahore je odkaz pravidla diskuse, precti si jej, uvadet odkazy jako odkazy neni povinne.
* jakpsatweb
* jakpsatweb.cz
to je totez, protoze odkaz na forum je
* diskuse.jakpsatweb.cz
Pokud to ten clovek neumi z toho dat dohromady, tak mu jakakoliv dalsi rada bude zbytecna.

Pokud mas s tim nejaky problem, na rozdil od chamurapiho uvadim mail uz nejaky ten rok, muzem se o tom pobavit.
tomass
díky, ale na příklady jsem se díval, ale z toho mě nic nenapadlo... Nemohl by sem někdo napsat přesný kód? S js jsem opravdu nikdy nepracoval... Díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: