Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím,

na své stránky bych chtěl umístit textové počítadlo, ale nevím, jak to udělat bez podpory JS. Vkládám ho nějak takhle:
<script type="text/javascript" src="pocitadlo.php"></script>

K souboru počítadlo PHP odesílám ještě informace jako rozlišení monitoru a typ prohlížeče ... Co se ale stane, když bude mít člověk vypnutý JavaScript? Pak se mu asi počítadlo vůbec nezobrazí. Je nějaký způsob, jak z toho ven?
Charlie
Profil
Napadá mě pouze udělat grafickou XHTML variantu.
Leo
Profil
Je, udelat stranku v PHP. Ale osobne bych zrovna pocitadlo (ktere uz moc neni zvykem davat na stranky) bral jako doplnek, bez ktereho se uzivatel klidne obejde, takze bych to nechal v JS. Leo
Charlie
Profil
No, je to jen pro moji informaci, bude to pouze v paticce stranky. Nechci zbytecne stahovat obrazek od TopList, ktery mam pootm stejne skryty. V PHP to samozrejme jde, ale nedaji se tam zjistit doplnkove informace jako rozliseni monitoru nebo barevna hloubka.
Acci
Profil
Jestli to dobře chápu, tak by to možná šlo přes <noscript>
Charlie
Profil
Přes <noscript> by to šlo za předpokladu, že by to vracelo obrázek.

Ještě mě tak napadá, dá se zjistit podpora JavaScriptu v PHP?
Acci
Profil
Ještě mě tak napadá, dá se zjistit podpora JavaScriptu v PHP?
Nedá

Přes <noscript> by to šlo za předpokladu, že by to vracelo obrázek.
A nebo do <noscript>vyložit iframe, do kterého by PHP vypisovalo počet přístupů
Charlie
Profil
S tím iframe by to bylo nevalidní, já to chci validní. Ale nápad je to dobrý.
Acci
Profil
Charlie
Tak použij validní tag object
Leo
Profil
"V PHP to samozrejme jde, ale nedaji se tam zjistit doplnkove informace jako rozliseni monitoru nebo barevna hloubka."

Pletete dohromady dve veci - ziskavani dat pro statistiku a vypis stavu pocitadla. Samozrejme ze pokud chcete zjistovat rozliseni atd. pak musite pouzit JavaScript. Ale vypsat stav pocitadla se da i pres PHP. Leo
Leo
Profil
"Ještě mě tak napadá, dá se zjistit podpora JavaScriptu v PHP?"

Pokud si uvedomite jak cela vec funguje (stranka se napred vygeneruje v PHP, na ni je JavaScript, ale ten zacne behat az stranka prijde do prohlizece) pak odpoved zni ano - ale musite pracovat se session. JavaScript umi poslat na server pozadavek na obrazek (new Image), nebo naopak do noscript date obrazek. V prvnim pripade na server prijde pozadavek pokud je JS zapnuty, v druhem pokud je vypnuty. Leo
Charlie
Profil
To vim. Chtel jsem oboji. Statistiku i pocitadlo. Ale asi se vykaslu na statistiku, bohate mi bude stacit HTTP_USER_AGENT, IP a REFERER. A tyto vlastnosti se daji zjistit pres PHP.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0